Gwiazdy

Nieznana pasja Adrianny Biedrzyńskiej. „W busie, w samolotach, w samochodzie, w pociągu - wszędzie szydełkuję”

Gwiazdy

Aktualizacja:

Aktorka Adrianna Biedrzyńska ma niezwykłą pasję: robótki ręczne. Każdą wolną chwilę na planie filmowym, czy podczas podróży w drodze na spektakl poświęca na dzierganie na drutach. Zaczęła, kiedy miała 10 lat i od tamtej pory z drutami i włóczką w torebce się nie rozstaje. Robi czapki, swetry, a nawet sukienki. Nam opowiedziała nieco więcej o swojej pasji.

Jak aktorka rozpoczęła przygodę z szydełkowaniem?

Adrianna Biedrzyńska swoją przygodę z robieniem na drutach zaczęła w wieku 10 lat. Techniki nauczyły ją mama i ciocia. Aktorka bardzo szybko pojęła, że dzięki tej umiejętności będzie mogła zaszaleć ze swoją garderobą. I rzeczywiście w czasach kiedy o oryginalność ubioru było trudno, Adrianna szyła sobie kolorowe sweterki, torebki, a nawet rajstopy. Do dziś pamięta, jak wymyśliła, że do zwykłych czarnych rajstop wszyje srebrną tasiemkę, którą wypruła wcześniej ze wstążki prezentowej materiałowej. Uważała, że wygląda do olśniewająco.

Ja w Bydgoszczy chodziłam w kapeluszach, sukienkach oczywiście do ziemi. Każda rzecz ma swój nazwę, to są kuligi

– powiedziała aktorka, pokazując jednocześnie swoje dzieła.

Kiedy Adrianna Biedrzyńska znajduje czas na szydełkowanie?

Aktorka przyznała, że szydełkowaniem zajmuje się podczas przerw w pracy. Każdy wyjazd i czas spędzony w trasie wykorzystuje na robienie nowych rzeczy.

W busie, w samolotach, w samochodzie, w pociągu - wszędzie szydełkuję. Ja się nie rozstaje z tym. Samo „prawo, lewo” to mogę nawet po ciemku robić i nic się nie dzieje

– powiedziała aktorka.

Jak Adrianna Biedrzyńska robi swoje projekty? W rozmowie zdradziła, że zawsze zaczyna od rysowania i szkicowania na kartce papieru wymarzonego ubrania , dopiero później przechodzi do szydełkowania.

Każda rzecz, którą robię, ma swoją nazwę. To jest bardzo istotne. Właściwie wszystkie te ubrania robię dla siebie, natomiast moja córa Michalina mówi, że tyle tego robię i wszystko rozdaję. Na Instagramie założyła stronę i tam wrzucam projekty. Wszystko sama projektuje, nawet czapeczki

– powiedziała.

Robótki ręczne, których podejmuje się aktorka, mają na celu również wyciszenie i uspokojenie. Jak zdradziła Adrianna, dzierganie na drutach potrafi ją odstresować i zrelaksować. Podobną opinię mają także zagraniczne gwiazdy, które w wolnej chwili lubią zająć się robótkami ręcznymi. W wolnym czasie dziergają m.in. George Lucas, Meryl Streep, Julia Roberts, Charlize Theron, Scarlett Johansson, a także Tom Hanks.

Jest grupa osób, które to wkurza i nie mają cierpliwości. Natomiast jest druga grupa, którą to bardzo uspakaja i kiedy się denerwuje, to robię sobie na drutach i jest spokój

– podsumowała.

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości