Gwiazdy

Dawali jej 3 miesiące życia. Adrianna Biedrzyńska miała guza mózgu

Gwiazdy

Reporter:
Oskar Netkowski

Adrianna Biedrzyńska 7 lat temu usłyszała diagnozę: guz mózgu. Lekarze nie wierzyli, że dożyje kolejnych miesięcy. Na szczęście dzięki pomocy specjalistów, aktorka wróciła do zdrowia. - Podejrzewam, dlaczego dano mi kolejną szansę, więc staram się codziennie być lepszym człowiekiem - zapewniła gwiazda w poruszającym wpisie.

Adrianna Biedrzyńska miała guza mózgu

Adrianna Biedrzyńska ma za sobą wyjątkowo trudne chwile. 7 lat temu zdiagnozowano u niej guza mózgu. Artystka wyznała nawet, że zachorowała trochę na własne życzenie. - Jestem przykładem osoby, która na własne życzenie, stresem i depresją wygenerowała ten straszny gen - napisała w mediach społecznościowych.

Lekarze początkowo dawali jej maksymalnie trzy miesiące życia. Ich przypuszczenia na szczęście okazały się nieprawdziwe i aktorka zdołała pokonać chorobę.

Adrianna Biedrzyńska dostała nowe życie

Artystka każdego roku dziękuje lekarzom za pomoc w pokonaniu choroby. Po tym trudnym zdarzeniu bardziej doceniła życie i jak przyznaje, z dnia na dzień stara się być coraz lepszą osobą.

- Dzisiaj już siedem lat mija, od czasu, kiedy to Profesor Mirosław Ząbek pożegnał intruza, który to zadomowił się nieproszony w mojej głowie. Siedem lat… guz mózgu nie wraca. Mówi się, że człowiek co siedem lat zmienia swój charakter, osobowość… Mam nadzieję, że to będzie kolejne zdrowe siedem lat… Zobaczymy… Wnioski wyciągam. Podejrzewam, dlaczego dano mi kolejną szansę, więc staram się, staram się codziennie być lepszym człowiekiem, jestem wdzięczna. Chociaż często myślę, czy nie zajęłam miejsca komuś, kto bardziej na nie zasługiwał… - czytamy pod zdjęciem na Instagramie.

Jak rozpoznać guza mózgu?

Guz mózgu to nie tylko nowotwór, ale każda "narośl", która zaburza działanie narządu. Warto dodać, że niezależnie od rodzaju zmiany, dolegliwości są niemal identyczne. Chorzy uskarżają się przede wszystkim na bóle głowy (jest on spowodowany wzrostem ciśnienia śródczaszkowego). Z czasem pacjenci zaczynają mieć problemy z pamięcią, zmienia się też ich zachowanie - stają się apatyczni, wycofani, a niekiedy agresywni i bardzo pobudzeni. U niektórych pacjentów z guzem mózgu obserwuje się napady padaczki oraz utratę przytomności.

Warto pamiętać, że takie sygnały pojawiają się w momencie, gdy choroba jest już zaawansowana. Pierwsze objawy, które może powodować guz rzadko są kojarzone z chorobą neurologiczną.

Zobacz także:

Reporter: Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Urbanek/East News

Pozostałe wiadomości