Gwiazdy

Adele zabrała głos w rocznicę tragicznego wydarzenia. To jej pierwsze publiczne przemówienie po przejściu metamorfozy

Gwiazdy


W ostatnim czasie próżno było szukać Adele udzielającej się w mediach. Tym większe więc wywołała poruszenie, gdy w sieci pojawiło się wygłoszone przez nią przemówienie. Wokalistka poruszyła temat tragicznego pożaru Grenwell Tower sprzed 3 lat.

Adele w przemowie

W życiu Adele doszło do prawdziwej rewolucji, a uwagę zwraca przede wszystkim spektakularna metamorfoza, jaką przeszła wokalistka. Na swoim Instagramie opublikowała swego czasu zdjęcie, na którym zaprezentowała światu swoją szczupłą sylwetką, jednak w mediach się nie pojawia. Nic więc dziwnego, że uwagę wszystkich zwróciło wideo z jej pierwszym, od przemiany, przemówieniem. Zostało ono nagrane dla organizacji Grenfell United z okazji trzeciej rocznicy tragedii, do jakiej doszło w Londynie podczas pożaru wieżowca Grenfell Tower.

Nawet jeśli musimy robić to w wirtualnym świecie, nadal ważne jest dla nas to, byśmy razem opłakiwali, pamiętali tamtą noc i zastanowili się nad nią – przemyśleli, w jakim miejscu jesteśmy. (…) Potrzebujemy siebie nawzajem, by przetrwać i właśnie to naprawdę widzę w akcji ze społecznością Grenfell. Nigdy wcześniej nie byłam tak poruszona czy zainspirowana przez żadną grupę ludzi

- powiedziała wokalistka.

Pożar wieżowca Grenfell Tower

Trzy lata temu doszło to tragicznego w skutkach pożaru wieżowca Grenfell Tower w Londynie. Życie straciło wtedy ponad 70 osób. W tym roku w związku z pandemią pamięć po nich została uczczona w wyjątkowy sposób. W oknach domów zabłysły zielona światła, z londyńskich kościołów dobiegł dźwięk 72 uderzeń dzwonów, w internecie zaś dostępna była transmisja z nabożeństwa poświęconego ofiarom. Również sam premier Wielkie Brytanii Boris Johnson opublikował nagranie, w którym poruszył temat tragedii z 14 czerwca 2017 roku.

Zobacz też:

Cierpiący na zespół Treachera Collinsa chłopczyk czeka na kochającą rodzinę. „Ma takie niezwykle ciekawskie, mądre oczy”

Rodzina, która w kilkanaście sekund straciła niemal wszystko. "Widziałem, jak dach się nad nami zwija"

Tomasz Stockinger po operacji serca. „Kiedy patrzy się śmierci głęboko w oczy, trzeba to zaakceptować”

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Pozostałe wiadomości