Gwiazdy

Adam Nowak po rozwodzie z żoną dostał prawa do opieki nad dziećmi

Gwiazdy

Adam Nowak

Adam Nowak to wokalista zespołu Raz, Dwa, Trzy. O jego małżeństwie i dzieciach niewiele wiemy, ponieważ muzyk od dawna chronił swoją prywatność. Jednak dla dziennikarza TVN Krzysztofa Skórzyńskiego zrobił wyjątek i opowiedział mu o trudach rodzicielstwa, rozpadzie małżeństwa i opiece nad najmłodszym synem, który chciał z nim zamieszkać po rozwodzie.

Adam Nowak ożenił się w 1992 roku. Jego żoną została aktorka teatralna Dorota Nowak. Dwa lata później na świat przyszło ich pierwsze dziecko. To była dziewczynka, której dali na imię Zosia. Potem para doczekała się jeszcze trójki dzieci - córki Basi oraz dwóch synów - Jana i Stanisława. Niestety po ponad dwudziestu latach Nowakowie postanowili się rozstać.

Podczas rozprawy sądowej najmłodszy, szesnastoletni Staszek zdecydował, że chce zamieszkać ze swoim tatą. Sąd przychylił się do prośby chłopca.

(...) to była decyzja syna, bo on miał głos decydujący. Była małżonka poznała nowego partnera i wyszła za mąż, a syn powiedział, że nie chce mieszkać z nimi, tylko ze mną. Sąd to wziął pod uwagę. Myślę więc, że nie dostałbym tej opieki, gdyby nie zdecydowana postawa syna. – przyznał muzyk.

Więcej o kulisach rozstania Adama Nowaka z żoną Dorotą i trudach wychowania dzieci można przeczytać w książce "Świat na głowie. Rozmowy z ojcami o największym wyzwaniu życia", której autorem jest dziennikarz TVN Krzysztof Skórzyński.

>>> Zobacz także:

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości