Gwiazdy

Czym zaskoczy czytelników powieść Artura Andrusa i Wojciecha Zimińskiego? "Krytycy powiedzieliby, że to jest postmodernistyczne"

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
„Realizm paniczny” w kryminale Andrusa i Zimińskiego
„Realizm paniczny” w kryminale Andrusa i ZimińskiegoDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Artur Andrus i Wojciech Zimiński po raz kolejny zaskoczyli oddaną rzeszę swoich fanów. W trakcie pandemii prowadzący program "Szkło kontaktowe" postanowili napisać wyjątkową powieść kryminalną. Wydawnictwo trafiło już na półki księgarni. W Dzień Dobry TVN autorzy opowiedzieli o kulisach pracy nad literackim projektem.

"A koń w galopie nie śpiewa" - książka Artura Andrusa i Wojciecha Zimińskiego

Prowadzący program "Szkło kontaktowe" tym razem postanowili połączyć siły po to, by napisać książkę. "A koń w galopie nie śpiewa" autorstwa Artura Andrusa i Wojciecha Zimińskiego to wyjątkowa lektura, zapewniająca czytelnikom wiele niepowtarzalnych emocji. W Dzień Dobry TVN autorzy przyznali, że decyzja o przelaniu na papier opowieści o zagadkowej zbrodni została podjęta spontanicznie.

Poezja i proza

Książki bez których nie wyobrażam sobie dzieciństwa
Książki bez których nie wyobrażam sobie dzieciństwa Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

- Pomysł na pisanie wziął się trochę z pandemii. Wojtek zadzwonił i powiedział wprost, że to jest taki czas straszny, kiedy nic się nie robi, to może by coś zrobić. Może byśmy zaczęli coś pisać (...). Nie było takiego planu, że to się ukaże jako książka - wyjaśnił Artur Andrus. Zapewnił też, że wydawnictwo perfekcyjnie wpisuje się w oczekiwania wszystkich miłośników kryminałów.

"A koń w galopie nie śpiewa" - o czym opowiada książka?

"A koń w galopie nie śpiewa" to opowieść o pracowniku ogrodu botanicznego, który na własną rękę próbuje rozwiązać kryminalną zagadkę. Postać Kazimierza Kortunia, stworzona przez wyjątkowo kreatywnych satyryków, bez wątpienia przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym czytelnikom.

- On ma różne takie cechy, których nie chcielibyśmy mieć. Na przykład jeździ tylko parzystymi tramwajami albo ustawia klamerkę od paska zawsze zgodnie z kierunkami północ-południe - zdradził Wojciech Zimiński. Dodał też, że lektura powieści może okazać się zaskakującym doświadczeniem ze względu na "chuligaństwo literackie", jakiego dopuścili się autorzy.

- Krytycy być może powiedzieliby, że to jest postmodernistyczne - podsumował dziennikarz.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości