Gwiazdy

Baczyński według Meli Koteluk i zespołu Kwadrofonik. "Zdołaliśmy odtworzyć czyste i jasne oblicze Krzysztofa"

Gwiazdy

Mela Koteluk

Twórczość Meli Koteluk jest w tym roku częścią muzycznego projektu Muzeum Powstania Warszawskiego. Artystka nagrała płytę bazującą na poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Premierę miał już pierwszy singiel "Astronomia" pochodzący z tego wydawnictwa.

Mela Koteluk z płytą "Astronomia poety. Baczyński"

W tym roku ruszyła kolejna muzyczna inicjatywa Muzeum Powstania Warszawskiego, która upamiętnia 76. rocznicę Godziny "W". W projekcie tym razem udział wzięła Mela Koteluk. W jego ramach wokalistka wraz z zespołem Kwadrofonik nagrała płytę "Astronomia poety. Baczyński". Na krążku znalazło się 10 utworów na podstawie wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, a do stworzenia okładki wykorzystano rysunki poety.

Od samego początku przyświecała nam intencja, by pokazać Baczyńskiego jako pacyfistę i mistyka, człowieka zakochanego w życiu. Zdołaliśmy odtworzyć czyste i jasne oblicze Krzysztofa oraz zwrócić uwagę na niezwykłą wrażliwość i uniwersalność jego twórczości

- powiedzieli artyści.

Premiera wydawnictwa zaplanowana została na piątek 24 lipca. Tymczasem artystka zaprezentowała pierwszy singiel "Astronomia" pochodzący z albumu. Zobaczcie teledysk, który powstał do piosenki. Zdjęcia zostały zrealizowane w Muzeum Rzeźby w Królikarni, a za reżyserię całego klipu odpowiadał Jacek Tokarski.

YouTube.com/Warner Music Poland

Wcześniej w muzycznych projektach Muzeum Powstania Warszawskiego wzięli już udział m.in. Monika Borzym (album "Jestem przestrzeń") czy zespół Voo Voo (płyta "Placówka ’44").

Mela Koteluk na koncercie w Muzeum Powstania Warszawskiego

Piątek 24 lipca to nie tylko data premiery płyty "Astronomia poety. Baczyński" Meli Koteluk i zespołu Kwadrofonik. Na ten dzień, na godz. 21.00, zaplanowano również promujący wydawnictwo koncert w Muzeum Powstania Warszawskigo. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa wybrzmi on w Sali pod Liberatorem. Całość będzie transmitowana na antenie TVN24. Wydarzenie jest związane z obchodami 76. rocznicy powstania warszawskiego.

Zobacz także:

Jak dziś wyglądają Julia i Lena z rosyjskiego zespołu t.A.T.u.? Julia zmieniła się nie do poznania

Premiera teledysku do piosenki "Bubble tea" Quebonafide i Darii Zawiałow. Fanka: "Dzięki za to, że rozpaliłeś we mnie iskierkę wspomnień"

Anna Wyszkoni skończyła 40 lat. Fani przygotowali dla niej fantastyczną niespodziankę

Mela Koteluk w utworze "Hen, hen". Zobacz wideo:

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Pozostałe wiadomości