Gwiazdy

6-letni Bruno namawia do bycia eko. Chłopiec razem z liderem grupy Pectus nagrał piosenkę, która stała się hitem

Gwiazdy

W sieci od niedawna krąży utwór „Jesteśmy eko”. Autorem słów tej wpadającej w ucho piosenki jest niespełna 6-letni Bruno, natomiast za muzykę odpowiedzialny jest Tomasz Szczepanik z grupy Pectus. Skąd u tak młodego chłopca pomysł na ekologiczny tekst? O tym z młodym artystą rozmawiała Gabi Drzewiecka.

Twórczość 6-letniego chłopca

6-letni Bruno napisał tekst, a potem pojawił się wujek, Tomek Szczepanik. Wokalista grupy Pectus napisał muzykę i razem panowie wykonali utwór, który podbija Internet. Skąd u chłopca pomysł na poruszenie takich tematów?

Mój mózg zapracował. Po prostu jesteśmy eko

– zdradził Bruno.

Rodzice chłopca przyznali, że syn pilnuje tego, żeby nadawać drugie życie przedmiotom i zabawkom. Ostatnio zajął się także budowaniem różnych rzeczy z kartonów. Ponadto tata, Michał Będźmirowski zdradził, że rodzina udziela się w akcjach związanych z ekologią, a w domu stara się wprowadzać zdrowe zasady. Rodzice od małego uczą syna, by używać metalowych słomek, segregować śmieci, czy zabierać do sklepu szmaciane torebki.

Bruno, żyjąc z nami i obserwując, co robimy, widzi te akcje i tematy, jakie podczas nich poruszamy. Jak gąbka to wchłania

– powiedział tata.

Proces twórczy małego chłopca

Kiedy Bruno postanowił, że musi napisać piosenkę, wraz z rodzicami na kartce papieru dopisywał ołówkiem nowe rymy. Gdy tekst nabrał sensu, chłopiec zaproponował, by do słów ułożyć melodię, tak by wierszyk przerodził się w piosenkę. O pomoc w muzycznym aranżu rodzina poprosiła Tomasza Szczepanika z grupy Pectus.

Rodzice Bruna zadzwonili do mnie pewnego popołudnia. Bardzo się ucieszyłem, napisałem muzykę do tego wiersza i powstała piosenka. Ja to lubię robić, więc kiedy dostałem ten wiersz, od razu w głowie zrodziła mi się melodia, która miała być energetyczna

– powiedział Tomasz Szczepanik.

Bruno bardzo przeżywał wspólne śpiewanie, co widać w teledysku. Chłopiec z energią i radością dzieli się swoimi słowami ze światem i zaraża do bycia eko. Co więcej, młody artysta nie zamierza poprzestać. Chłopiec przyznał, że w szufladzie ma już dwa kolejne teksty. Tym razem obejmują one tematykę dzieci i rodziny.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości