Gwiazdy

Mariah Carey świętuje 50. urodziny z dziećmi. Britney Spears: „To dzięki Tobie zaczęłam śpiewać”

Gwiazdy

x-news

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych wokalistek na świecie skończyła 50 lat. Z powodu panującej pandemii i kwarantanny swoje okrągłe urodziny świętowała jedynie w towarzystwie swoich dzieci. Życzenia płyną od fanów z całego świata, a Britney Spears z tej okazji złożyła jej również urocze podziękowania.

50. urodziny Mariah Carey

Gwiazda światowej estrady, posiadaczka 5-oktawowego głosu i druga w rankingu Księgi Rekordów Guinnessa pod względem ilości sprzedanych płyt artystka, 27 marca obchodziła swoje półwiecze. W obecnej sytuacji nie mogła jednak wyprawić hucznej imprezy i urodziny świętowała w rodzinnym gronie. Wokalistka opublikowała zdjęcie z urodzinowym tortem w towarzystwie swoich przeuroczych dzieci – Moroccaan i Monroe.

Pod postem znalazło się ponad 7 tysięcy wpisów z życzeniami od fanów i gwiazd show-biznesu. Wszystkiego najlepszego składali m.in. Tamar Braxton, Reese Wiherspoon i Paris Hilton.

O urodzinach wokalistki nie zapomniała również inna legendarna artystka - Barbra Streisand. Wokalistka opublikowała na Twitterze post ze zdjęciem i życzeniami dla Mariah. W odpowiedzi na zamieszczonego tweeta, jubilatka napisała:

O mój Boże ?????? Dziękuję za sprawienie mojego życia lepszym ❤️

- napisała Mariah Carey.

Mariah Carey zainspirowała Britney Spears

Swoje życzenia opublikowała również ikona muzyki pop - Britney Spears. Zrobiła to zamieszczając wspólne zdjęcie z 50-latką, oddając jej przy okazji hołd i podziękowania. Britney przyznała, że to właśnie dzięki talencie Mariah sama zaczęła swoją przygodę ze śpiewaniem. W swoim poście napisała:

Wszystkiego najlepszego! Jesteś jednym z głównych powodów, dla których zacząłem śpiewać... Twój album Butterfly ? nigdy się nie zestarzeje, nawet po ponad 20 latach. To po prostu klasyk i będę go dziś słuchać, gdy będę ćwiczyć na siłowni! Udanych urodzin ??

- napisała Britney Spears.

Mariah Carey - kariera

Mariah Carrey jest drugą po Madonnie artystką z największą liczbą sprzedanych płyt na całym świecie. Jej 15 singli zawsze znajdowało się na pierwszych miejscach list przebojów. Jest też jedyną artystką, której piosenki zajmowały pierwsze miejsca zestawień w każdym roku minionej dekady, a jej piosenka Heartbreaker wyprzedziła nagrania The Beatles pod względem łącznej liczby tygodni spędzonych na szczycie listy Billboardu. Na swoim koncie ma 2 nagrody Grammy i jest została okrzyknięta bezkonkurencyjną "królową Bożego Narodzenia. Jej utwór All I Want for Christmas Is You z 1994 roku do dziś zalicza kolejne sukcesy. W zeszłym roku utwór pobił 3 rekordy Guinnessa.

Obejrzyj wideo: Świąteczna piosenka Mariah Carey pobiła trzy nowe rekordy Guinnessa

Zobacz też:

Autor: Bartosz Tomaszewski

Pozostałe wiadomości