Gwiazdy

44. FPFF w Gdyni. Dziewczyna Bonda w najnowszym filmie Lecha Majewskiego

Gwiazdy

Trwa 44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Święto polskiego kina to okazja do spotkań z wybitnymi artystami oraz międzynarodowymi gwiazdami. Anna Wendzikowska przeprowadziła dla Dzień Dobry TVN rozmowę z francuską aktorką Berenice Marlohe, "dziewczyną Bonda" w "Skyfall", która wystąpiła w najnowszym filmie Lecha Majewskiego, zatytułowanym "Dolina Bogów".

Berenice Marlohe o "Dolinie Bogów"

Czekałam na to wydarzenie od dawna, bardzo chciałam zobaczyć skończony film. Przerósł moje oczekiwania.

- mówiła o swoich wrażeniach po pokazie filmu Berenice Marlohe.

Kiedy pierwszy raz przeczytałam scenariusz, pomyślałam, że jest bardzo oryginalny. Oprócz tekstu było tam wiele rysunków, grafik. Niczego takiego wcześniej nie widziałam. Ten film to ruchoma sztuka.

- zachwycała się wizjonerskim podejściem do sztuki filmowej, które prezentuje Lech Majewski.

"Dolina Bogów" w konkursie 44. FPFF w Gdyni

Polsko-hollywoodzka produkcja "Dolina Bogów" znalazła się w konkursie głównym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. To pierwsze pokazy długo wyczekiwanego filmu Lecha Majewskiego.

Inspiracją była lgenda plemienia Navajo o bogach zamkniętych w skałach doliny zwanej Valley of the Gods. Film splata ze sobą losy Indian, najbogatszego człowieka na świecie oraz pisarza, który zaczyna pracować nad jego biografią. Hollywoodzko-polska produkcja budzi zainteresowanie nie tylko fabułą, ale także nazwiskami odtwórców głównych ról. Zagrali w nim m.in. John Malkovich i Josh Hartnett oraz Berenice Marlohe .

Zdjęcia do filmu, za które wraz z Lechem Majewskim odpowiedzialny był Paweł Tybora ("Onirica"), powstawały nie tylko w Valley of the Gods, w stanie Utah, ale i w zamkach i pałacach południowej Polski.

Muzykę filmową stworzył ceniony polski kompozytor, związany od lat z Hollywood, laureat Oscara - Jan A.P. Kaczmarek. O kostiumy do filmu zadbała Ewa Kochańska. Reżyser zaprosił do współpracy także znaną projektantkę Ewę Minge, oraz Pako Lorente i Kazar.

Autor: Anna Kobyłka

Pozostałe wiadomości