Gwiazdy

44. FPFF w Gdyni. Dawid Podsiadło debiutuje jako producent filmowy!

Gwiazdy

Trwa 44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Do Gdyni co roku przyjeżdżają polscy i międzynarodowi goście i twórcy filmowi. Z Dawidem Podsiadło spotkał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

Dawid Podsiadło bierze się za kino

Dawid Podsiało przyjechał na 44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych nie tylko jako widz, ale również jako producent. Dawid Podsiadło jest bowiem producentem filmu „(Nie)znajomi” w reżyserii Tadeusza Śliwy, który w Gdyni był pokazany w sekcji Panorama Kina Polskiego.

Zawsze lubiłem się z kinem wiązać. Jako odbiorca przede wszystkim. miałem zawsze takie marzenia teatralne. Wydawało mi się, że będę w tym dobrym. Postanowiłem dołączyć do ekip, które te filmy tworzą. I tak zrobiłem. I jest super. Widziałem ludzi, którzy widzieli film, byli szczęśliwi. Wspierałem ten film od początków jego powstawania. Czytałem scenariusz, uczestniczyłem w doborze obsady.

>>>Zobacz też: Fenomenalne wykonanie utworu Zbigniewa Wodeckiego "Lubię wracać tam, gdzie byłem". Dawid Podsiadło zaskoczył publiczność!

Fabuł filmu „(Nie)znajomi” opowiada o grupie przyjaciół, którzy w czasie kolacji decydują się zagrać w pewną niewinną grę. Do czasu zakończenia spotkania, każdy z gości musi ujawnić wiadomości, jaki przychodzą na ich telefony. Rozmowy telefoniczne mają odbywać na głośniku. Jak się później okaże, niewinny wieczór wywraca życie niektórych bohaterów do góry nogami. W „(Nie)znajomych”zobaczymy takie gwiazdy kina jak: Tomasz Kot, Maja Ostaszewska, Kasia Smutniak, Łukasz Simlat, Aleksandra Domańska, Michał Żurawski.

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych

Jest jedną z najstarszych imprez filmowych w całej Europie, który promuje rodzimą kinematografię. Festiwal istnieje od 1974 roku. Do 1986 roku był organizowany w Gdańsku. Od 1987 roku FPFF przeniósł się do Gdyni.

Widzowie Festiwalu w Gdyni mogą jako pierwsi zapoznać się z najnowszymi polskimi produkcjami filmowymi. Uczestnicy Festiwalu rywalizują ze sobą w dwóch sekcjach konkursowych – w Konkursie Głównym (Złote i Srebrne Lwy), a także w Konkursie Filmów Krótkometrażowych. Co więcej, na Festiwalu wręczana jest również nagroda Platynowych Lwów. Otrzymują ją twórcy za artystyczny dorobek życia.

Zobacz też:

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości