Gwiazdy

40. urodziny księcia Williama. Oto nieznane fakty z jego życia

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Mateusz Hładki
Co słychać w show-biznesie?
Co słychać w show-biznesie? Dzień Dobry TVN
wideo 2/11

21 czerwca 1982 na świat przyszedł książę William, pierwszy syn księcia Karola i Diany Spencer. Z okazji 40. urodzin członka brytyjskiej rodziny królewskiej Mateusz Hałdki w Dzień Dobry TVN opowiedział o kilku nieznanych faktach na jego temat. Czy wiecie, że był nieznośnym dzieckiem?

 Książę William kończy 40 lat

W tym roku czerwiec to wyjątkowy czas w rodzinie królewskiej. Po pierwsze, na początku miesiąca obchodzony był platynowy jubileusz, czyli 70-lecie panowania królowej Elżbiety II, a po drugie książę William właśnie kończy 40 lat. Członkowie mają zatem wiele powodów do radości i świętowania.

Brytyjska Mennica Królewska ogłosiła, że uczci 40. urodziny księcia Williama, wydając serię monet o nominale 5 funtów z jego portretem.

Co wiemy o księciu Williamie?

William jest najstarszym synem księcia Karola i księżnej Diany, która zginęła w wypadku samochodowym w 1997 roku. Zajmuje drugie miejsce w kolejce do brytyjskiego tronu. - Ma trójkę dzieci, wspaniałą żonę Kate Middleton - to wszyscy wiemy. Ale czy wiecie, że był nieznośnym dzieciakiem? Jako chłopiec uwielbiał szczypać panie za pupę, pokazywać język pracownikom pałaców królewskich. Stąd miał takie przydomki jak: "Billy Zabijaka" i "Łobuz Willis". Jak poszedł do przedszkola, to podobno pokłócił się z jakimś chłopcem w kolejce w stołówce i powiedział: "Mój tata może przyjść i pobić twojego tatę, bo jest księciem Walii". Podobno jedyną osobą, której słuchał i przed którą czuł respekt była księżna Diana - mówił Mateusz Hładki w Dzień Dobry TVN.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Mateusz Hładki

Źródło zdjęcia głównego: Max Mumby/Indig/Getty Images

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości