Dlaczego Blanka Lipińska została pisarką: "Po prostu byłam z mężczyzną, który nie chciał uprawiać ze mną seksu, więc go sobie napisałam"

Gwiazdy


Blanka Lipińska zdobyła popularność serią książek o burzliwej historii miłości Laury i Massimo. Jak się okazało, wpływ na rozpoczęcie przygody z pisaniem miała sytuacja w jej życiu osobistym. Jakie sekrety skrywa pisarka?

Początki twórczości Blanki Lipińskiej

Pochodzi z Puław, a z wykształcenia jest wizażystką. Blanka Lipińska w show-biznesie pojawiła się nagle. Sześć lat temu podjęła decyzję o tym, że chce stworzyć książkę ukazującą pożądanie dwojga ludzi. Dlaczego wybrała temat seksu?

Po prostu byłam z mężczyzną, który nie chciał uprawiać ze mną seksu, więc ja sobie ten seks napisałam. Czytałam o nim w innych książkach, ale zawsze był taki słaby, jakiś nijaki

- przyznała autorka "365 dni".

To berło namiętności, konar płonący i tak dalej. I po prostu wolałam sobie sama napisać, bo wtedy przynajmniej wydawało mi się, że to będzie dobre i tak też faktycznie było. Lepiej jest pisać, czego ty pragniesz i czego ty potrzebujesz, a nie czytać o tym co ktoś inny zrobił

- wyznała.

Czy Blanka ma na koncie "grzeszki"?

Blanka Lipińska twierdzi, że z pewnością popełniała w życiu pomyłki, ale nie ma na swoim koncie "kryminalnej przeszłości".

Ani specjalnie ciekawa nie byłam w przeszłości, ani specjalnie nie zrobiłam nic ciekawego. Kryminalnej przeszłości nie mam. Byłam kiedyś na dołku, ale to po kogoś

- zapewniła.

Blanka Lipińska - kariera

W 2018 roku wydała swoją pierwszą powieść "365 dni". Historia Laury i Massimo stała się bestsellerem, sprzedając się w nakładzie ponad 500 tys. egzemplarzy. Z tego względu powstały kolejne części powieści: "Ten dzień" i "Kolejne 365 dni".

7 lutego 2020 do kin weszła ekranizacja powieści Lipińskiej "365 dni".

Zobacz też:

Autor: Aleksandra Lewandowska