Gwiazdy

To był jej ostatni koncert. 24-letni aktor zamordował własną matkę, gdy ta grała na pianinie. Jest wyrok

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski
Ryan Grantham, aktor

Ryan Grantham dobrze znany jest kanadyjskim śledczym. 24-letni aktor planował zabójstwo premiera swojego kraju, Justina Trudeau. Właśnie usłyszał wyrok za zabicie własnej matki. Jak wynika z akt sprawy, nie zatrzymał się przed niczym.

Ryan Grantham i kryminalna przeszłość

Ryan Grantham to 24-letni kanadyjski aktor, którego kariera filmowa zapowiadała się świetlanie. Kojarzymy go z roli Jeffery'ego Augustine'a w serialu młodzieżowym "Riverdale". Zasłynął także w filmie "Parnassus". Gwiazdor zagrał tam u boku Heatha Ledgera. Wystąpił także w hitowej produkcji "Jumper" z 2008 roku.

#BezCukru z Oskarem Netkowskim

#BezCukru 10. Michał Szpak
#BezCukru 10. Michał Szpak Dzień Dobry TVN Online
wideo 2/10

Od dwóch lat jego dorobek zawodowy zszedł na drugi plan. Ryan słynie dzisiaj głównie z oskarżeń o zabicie własnej matki. Jego celem był także premier Kanady.

Ryan Grantham skazany za zabójstwo matki

Do dramatycznego zdarzenia miało dojść 31 marca 2020 roku. Aktor przyznał, że strzelił 64-latce w tył głowy, gdy ta grała na pianinie. Wszystko rozegrało się w ich rodzinnym domu w Squamish w prowincji Kolumbia Brytyjska. Barbara Waite zmarła na miejscu. O sprawie 24-latka pisaliśmy kilka miesięcy temu. Teraz Ryan został skazany przez Sąd Najwyższy. Sędzia Kathleen Ker opisała całe wydarzenie jako bolesne, tragiczne i mocno wstrząsające.

Podczas procesu, na sali sądowej odtworzone zostało nagranie, na którym aktor przyznaje się do makabrycznego czynu i pokazuje ciało zastrzelonej przez siebie matki. Wideo zostało nagrane kilka godzin po zbrodni. Aktor dostał dożywocie. O wcześniejsze zwolnienie będzie mógł ubiegać się po 14 latach.

Chciał zabić premiera Kanady

Ryan Grantham zamordował swoją matkę dokładnie 31 marca 2020 roku. Dzień po tym zdarzeniu załadował do samochodu broń, amunicję i koktajle Mołotowa. Portal TMZ informował, że jego drugą ofiarą miał być premier Kanady Justin Trudeau.

24-latek zamiast do celu kolejnej zbrodni, udał się na komisariat w Vancouver, gdzie oddał się w ręce policji. Tego samego dnia siostra Granthama, Lisa, znalazła w domu ciało matki.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Andrew Chin/Getty Images

Pozostałe wiadomości