Gwiazdy

Mijają 23 lata od premiery kultowego utworu Lenny'ego Kravitza. O jaki przebój chodzi?

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Sandra Hajduk-Popińska
 Co nowego w świecie gwiazd?
Dzień Dobry TVN Co nowego w świecie gwiazd?

Lenny Kravitz uważany jest za jednego z najwybitniejszych muzyków rockowych naszych czasów. Jego utwory nuci cały świat, w tym najsłynniejszy - "I Belong To You", który powstał 23 lata temu. O szczegółach w Dzień Dobry TVN opowiedziała Sandra Hajduk-Popińska.

Lenny Kravitz pobił muzyczny świat

Lenny Kravitz, a właściwie Leonard Albert Kravitz urodził się w 1964 w Nowym Jorku. Od dziecięcych lat związany jest z muzyką. Śpiewał w chłopięcym chórze kalifornijskim i występował w miejscowej The Metropolitan Opera. W 1989 roku ukazała się jego debiutancka płyta "Let Love Rule". Później jego kariera szybko nabrała tempa. Współpracował m.in. z Aerosmith, Mickiem Jaggerem, Madonną czy Johnem Lennonem. Jest czterokrotnym laureatem nagrody amerykańskiego przemysłu fonograficznego Grammy.

Lenny Kravitz "I Belong To You"

Jego utwory "American Woman", "Fly Away", "It Ain't Over Til It's Over" nuci cały świat. Natomiast Sandra Hajduk-Popińska wytropiła, że właśnie mijają 23 lata od premiery jednego z największych przebojów artysty, czyli "I Belong To You".

Nie wiem, czy wiecie, ale płyta, z której ten utwór pochodzi, była jedną z najlepiej się sprzedających w historii muzyki pop. W przypadku Lenny'ego Kravitza właściwie pop-rock. Chciałam też dodać, że teledysk ten został uznany za jeden z najseksowniejszych w historii

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Sandra Hajduk-Popińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości