Gwiazdy

Justyna Pochanke nagrała życzenia dla TVN24. "Zostawiliśmy w tej stacji kawał serca i kawał życia"

Gwiazdy

Aktualizacja:
TVN

Redakcja TVN24 świętowała 9 sierpnia 2021 r. dwie dekady nadawania jako pierwszy całodobowy kanał informacyjny w Polsce i w tej części Europy. Z tej okazji Justyna Pochanke, która przez lata prowadziła "Fakty TVN", złożyła stacji życzenia. - Sto lat niezależności - mówiła.

20 lat TVN24

9 sierpnia 2001 roku w TVN24 został wyemitowany pierwszy serwis informacyjny. Od tego czasu stacja nieprzerwanie towarzyszy Polakom. Urodzinowe wydanie było naprawdę wyjątkowe, bo obok życzeń, wspaniałych gości i licznych materiałów, mogliśmy przenieść się dzięki wspomnieniom obecnych i byłych dziennikarzy, redaktorów, pracowników i współpracowników do początków istnienia stacji.

Justyna Pochanke i Adam Pieczyński złożyli życzenia TVN24

Justyna Pochanke przez 19 lat przekazywała najważniejsze informacje z kraju i ze świata i była twarzą stacji. Odeszła dość niespodziewanie z TVN w 2020 r., a o powodach opowiedziała w miesięczniku "Zwierciadło". - Przyszedł moment, że siadłam w sobotę na łóżku i nie byłam w stanie nic zrobić, nie mogłam ruszyć ręką ani nogą. Byłam bezbrzeżnie zmęczona i wyeksploatowana (...) Miałam taki moment w życiu, że cierpiałam długie lata na bezsenność (...) siedziałam jak skamieniała, łzy płynęły same, nie potrafiłam nawet odpowiedzieć na pytanie, dlaczego? - czytamy.

Teraz jednak, z okazji tak wyjątkowego święta TVN24, postanowiła wraz z mężem Adamem Pieczyńskim wziąć udział w nagraniu materiału na 20-lecie.

- Drodzy, szanowni, kochani, jesteście solą demokracji, jesteście bardzo ważni dla wszystkich Polaków. Jesteście silni. Nie jesteście żadną stacyjką. Jesteście jedną z najlepiej oglądanych stacji w UE i bądźcie tacy przez sto lat - powiedział Adam Pieczyński, który ze stacją również był związany przez 19 lat.

Z kolei dziennikarka życzyła stacji, by pozostała niezależna.

Zostawiliśmy w tej stacji kawał serca i kawał życia. Z całego serca życzymy wam, aby was nigdy nie zamknęli i nigdy nie zmienili. Sto lat niezależności

- podkreśliła.

Adam Pieczyński i Justyna Pochanke pożegnali się ze stacją w 2020 roku.

"Za wszystkie lata z całego serca dziękuję ludziom, z którymi pracowałam i którzy nigdy nie zawiedli - ekipie 'Faktów' i TVN24. Widzom - bo byli dla mnie siłą i dowodem na to, że nie wszystko da się podzielić. I Mariuszowi Walterowi - bo stworzył to miejsce" – oświadczyła dziennikarka, żegnając się ze stacją.

Zobacz także:

Zobacz wideo: 20-lecie TVN24

Autor: Dominika Czerniszewska

Pozostałe wiadomości