Gwiazdy

11-latka podjęła wyzwanie Briana Maya i zagrała na flecie "Love Of My Life"

Gwiazdy

Brian May rzucił wyzwanie muzykom z całego świata. Legendarny gitarzysta udostępnił nagrane przez siebie podkłady do najsłynniejszych przebojów grupy Queen. Jedną z osób, które podjęły wyzwanie jest 11-letnia Klaudia Gendek z Dąbrowy Górniczej. Zobacz, jak poradziła sobie młoda flecistka.

Brian May Challenge

Brian May to legendarny gitarzysta i wokalista rockowy oraz współzałożyciel grupy Queen. Muzyk postanowił rzucić rękawicę każdemu, kto zechciałby zaprezentować swoje umiejętności szerszej publiczności, a nie może tego zrobić ze względu na pandemię. Żeby przyłączyć się do wyzwania, wystarczy pobrać ze strony Maya nagrany przez niego podkład muzyczny, dołączyć do tego swoją wersję wokalną lub instrumentalną, otagować i opublikować na You Tube. Pobieranie pliku jest całkowicie darmowe i pozwala zagrać lub zaśpiewać z Brianem największe przeboje Queen.

11-latka podjęła wyzwanie Briana Maya

Do wyzwania gitarzysty Queen stanęło wielu muzyków z całego świata. Wśród nich znalazła się również 11-letnia Klaudia Gendek z Dąbrowy Górniczej, która od 5 lat gra na flecie.

Prześwietnie się z nim grało

- wyznała młoda flecistka.

ZOBACZ: Brian May & Duśka w piosence „Love of my life”

Klaudia "zaraziła się" muzyczną pasją od starszej siostry Mai, która gra na wiolonczeli.

Nastolatka chciała w ten sposób zrobić prezent swojej mamie na Dzień Mamy. Piosenkę "Love Of My Life" wybrał jej tata, Szymon, który również zajął się techniczną stroną nagrania. Mama Klaudii była zachwycona prezentem i wzruszyła się do łez.

Ja zawsze się wzruszam na koncertach moich córek, jak one grają. Nie można sobie wymarzyć lepszego prezentu, jak dzieci zagrają, przygotują coś wspólnie

- wyznała Magda, mama Klaudii.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Andrzej Piaseczny wraca z nowym utworem. „Postanowiłem napisać piosenkę, która nie będzie orzeczeniem, tylko pytaniem"

Justyna Steczkowska opowiada o swojej tajemniczej pasji: "W tym czasie zdążyłabym nagrać dwie płyty"

Il Volo - znane na świecie trio o swojej karierze i przyjaźni. „Jesteśmy jak trzej bracia. Nigdy nie mówimy o sobie źle”

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości