Gorące tematy

Ogromna żyła złota na Dolnym Śląsku. Ministerstwo Środowiska potwierdza doniesienia

Gorące tematy

iStockphotoOat_Phawat/Getty Images

Pod wsią Mikołajowice na Dolnym Śląsku odkryto ciągnące się złoża złota, donosi Super Express. Informację tę potwierdzają także badania przeprowadzone przez Ministerstwo Środowiska.

Żyła złota na Dolnym Śląsku

Mieszkańcy wsi Mikołajowice, leżącej nieopodal Legnicy mają powód do dumy. Jak donosi Super Express, w okolicach miejscowości liczącej zaledwie 350 mieszkańców odkryto żyłę złota. Rzekomo pod ziemią znajduje tona czystego złota oraz 5 tysięcy ton kruszcu w rudzie złota. Informacja sprawdzona została przez Ministerstwo Środowiska. Badania przeprowadzone w 2019 roku potwierdza doniesienia.

Dokumentacja geologiczna złoża rudy złota 'Mikołajowice' została sporządzona w 2019 r. Powstała w wyniku prac geologicznych […] Obecnie w Ministerstwie Środowiska toczy się postępowanie administracyjne w sprawie zatwierdzenia dokumentacji wszczęte na wniosek Sudeckich Kopalni Surowców Mineralnych

- podał resort środowiska w rozmowie z "Super Expressem".

Nadzieja mieszkańców wsi

Chociaż w rejonie Mikołajowic złoto wydobywane jest od czasów średniowiecznych, informacja ucieszyła mieszkańców, którzy ze złożami kruszcu pokładają wielkie nadzieje. Podczas rozmowy z Super Expressem przyznali, że jeśli na terenach miejscowości powstanie kopalnia, zyska na tym cały region. Ponadto informacja o złożach złota może być także świetnym wabikiem na turystów. Zaciekawieni podróżnicy będą chętniej odwiedzać wioskę, a co za tym idzie, rozpędzą biznes.

Będą tu przyjeżdżać zaciekawieni. Zostawią pieniądze. To też może być żyłą złota

- powiedział w rozmowie z Super Expressem Franciszek Marzec mieszkaniec Mikołajowic.

O złocie wiadomo od dawna. Legenda mówi, że można się dostać do opuszczonej kopalni tajnym przejściem z bazyliki w Legnickim Polu

- podkreśliła mieszkanka.

To dopiero ekskluzywne pieczywo! Właściciel piekarni w Budenheim w Niemczech wpadł na pomysł posypywania swoich wypieków złotem. Jego zdaniem są wtedy nie tylko luksusowe, ale i… zdrowe.

Zobacz także:

Piotr Szczepanik nie żyje. Legendarny piosenkarz miał 78 lat

Magda Mołek wróciła do trudnych wspomnień. "Wiem, że nie tylko mnie spotkało coś tak strasznego"

Lecisz na wakacje? Sprawdź, jakie obostrzenia obowiązują na miejscu

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00

Autor: Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości