Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem. "Dbajcie o siebie, zdrowie jest jedno". Jak się czuje prezes PZPN?

Gorące tematy


Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej i były piłkarz Zbigniew Boniek o zakażeniu koronawirusem poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na początku pandemii na Covid-19 zachorowała także jego rodzina.

Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem

Niestety, mnie też dopadł COVID-19. Czuję się dobrze i mam nadzieję, że szybko zobaczymy się na stadionach. Dbajcie o siebie, zdrowie jest jedno

- napisał na Twitterze Zbigniew Boniek.

W kwietniu Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej poinformował w rozmowie z portalem sportowefakty.pl, że jego żona, syn i dwie córki zachorowali na Covid-19.

Na szczęście bez objawów

- zdradził wówczas Zbigniew Boniek.

Były piłkarz i reprezentant Polski wielokrotnie przypominał o zachowywaniu bezpieczeństwa, w tym do noszenia maseczek. Gdy zaapelowali o to samo sportowcy, stwierdził, że "to już nie podpowiedź, to rozkaz".

Prezes PZPN jest kolejną ważną osobą ze świata polskiej piłki, którą dopadł koronawirus. Wcześniej zmagali się z nim choćby selekcjoner Jerzy Brzęczek czy piłkarze: Bartosz Bereszyński i Piotr Zieliński. Zbigniew Boniek, zgodnie z zaleceniami lekarzy, będzie teraz musiał odbyć obowiązkową kwarantannę.

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach o zakażeniu koronawirusem poinformowali także szef WOŚP Jurek Owsiak i prezydent RP, Andrzej Duda.

Koronawirus w Polsce, dane na 25 października

Według informacji podanych przez Ministerstwo Zdrowia mamy 11 742 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Przypadki te pochodzą z województw: mazowieckiego (1 850), kujawsko-pomorskiego (1 150), śląskiego (1 134), małopolskiego (1 119), podkarpackiego (912), wielkopolskiego (851), łódzkiego (818), lubelskiego (700), dolnośląskiego (585), pomorskiego (499), zachodniopomorskiego (474), świętokrzyskiego (405), opolskiego (381), warmińsko-mazurskiego (340), lubuskiego (312), podlaskiego (212).

Z powodu COVID-19 zmarły 4 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 83 osoby.

>>> Zobacz także:

Cała Polska strefą czerwoną. Jakie obowiązują obostrzenia?

Druga fala pandemii koronawirusa w Europie. Jakie kary grożą za brak maseczki?

Sejm przegłosował ustawę covidową. Czy szczepienia na koronawirusa będą obowiązkowe?

Autor: Iza Dorf

Źródło: Gazeta.pl / MZ