Gorące tematy

Od czerwca niektóre plaże nad Bałtykiem będą zamknięte!

Gorące tematy

Aktualizacja:
Dzień Dobry TVN

Turyści odpoczywający nad polskim morzem będą musieli przełknąć pewne niedogodności w czerwcu i lipcu. Zgodnie z komunikatami Urzędu Morskiego w Gdyni na plażach w części Jastrzębiej Góry i Ostrowie prowadzone będą prace, polegające na budowie plaż poprzez refulację. Działania wykonywane będą odcinkowo (ok. 1 km) w okresie od 13 czerwca do 29 lipca 2019 roku. Dzięki ich realizacji plaże zostaną poszerzone o około 40 metrów.

Jest to związane z pracami przy pogłębieniu toru podejściowego do Portu Północnego w Gdańsku. Piasek, który zostanie wydobyty z dna Zatoki Gdańskiej zostanie przetransportowany na plaże w Jelitkowie oraz do innych nadmorskich miejscowości. Dzięki temu plaże zostaną poszerzone nawet o 40 metrów! Warto więc poczekać.

Gdzie dokładnie będą prowadzone prace?

Na terenie gminy prace związane z refulacją plaż prowadzone będą w Jastrzębiej Górze od wejścia nr 23-28 (w terminie 13-30.06.2019) i Ostrowie od wejścia nr 28-38 tj. przy ujściu rzeki Czarna Wda (w terminie 4-29.07.2019). Nie obejmą, na podstawie ponownych uzgodnień, Karwi.

Szczegółowych informacji udziela Urząd Morski w Gdyni

Urząd Morski

ul. Chrzanowskiego 10

81-338 Gdynia

tel. +48 58 355 33 33

Nadrzędnym naszym zadaniem jest w tej chwili jest pogłębienie toru wodnego między Półwyspem Helskim a portem północnym gdańskim. Piasek, który zostanie, przywieziemy do Gdańska do Jelitkowa, Jastrzębiej Góry, Kuźnicy i usypiemy nowe plażę zabezpieczając tym samym przed powodzią od strony morza. Będą to odcinki zamknięte dla turystów, ale tylko na kilka dni. Plaże będą zamykane sukcesywnie. Odcinek gdański będzie zamknięty przez 12 dni.

-zdradził Pan Marian Świeczkowski, kierownik obwodu Ochrony Wybrzeża w Urzędzie Gminy w Gdyni.

Zobacz też:

Skarby na dnie Bałtyku.

Jarosławiec. Tu jest największa sztuczna plaża w Europie.

Chajzer i ... pierwszy parawan nad Bałtykiem!

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości