Gorące tematy

Zamknięte cmentarze. Wspomóżmy sprzedawców zniczy, wiązanek i kwiatów w tym trudnym czasie

Gorące tematy

Aktualizacja:
Michał Nobis

W piątek premier podjął decyzję o zamknięciu cmentarzy w związku ze zwiększającą się liczbą zakażeń koronawirusem. Jak poinformował, cmentarze będą zamknięte 31 października, a także 1 i 2 listopada. Decyzja ta na pewno odbije się na sprzedawcach zniczy, wiązanek i kwiatów, którzy w te dni odnotowują największe obroty w roku. Nasz reporter, Michał Nobis, ale i cała redakcja Dzień Dobry TVN apelują o to, by wspomóc lokalnych przedsiębiorców w tym kryzysowym czasie.

Zamknięte cmentarze

Dla wielu sprzedawców zniczy i kwiatów dni poprzedzające i wyprzedzające Uroczystość Wszystkich Świętych są najważniejsze w roku - obroty pozwalają im utrzymać się przez cały rok. Tym samym decyzja o zamknięciu cmentarzy, którą podczas piątkowej konferencji prasowej przedstawił premier, dla wielu przedsiębiorców jest druzgocąca i będzie miała tragiczne skutki. O wsparcie sprzedawców zaapelował Michał Nobis we wpisie na Facebooku:

Kochani, po wczorajszej decyzji o zamknięciu cmentarzy, w dramatycznej sytuacji znaleźli się sprzedawcy zniczy, wiązanek...

Opublikowany przez Michał Nobis Sobota, 31 października 2020

WPADNIJCIE DZIŚ POD NAJBLIŻSZY CMENTARZ I KUPCIE DONICZKĘ Z CHRYZANTEMAMI

- poprosił reporter.

Wrzucajcie na swoje tablice zdjęcia z kwiatami, które kupicie i oznaczajcie hasztagiem #pomagam_kwiaciarzom Jedna taka doniczka to 20zł, a dla tych ludzi to serio być albo nie być!?????? Pomożemy? Udostępnicie???

- dodał w dalszej części wpisu.

Komentujący zareagowali natychmiast w bardzo entuzjastyczny sposób. Zadeklarowali swoje pełne wsparcie dla sprzedawców, którzy z dnia na dzień pozbawieni zostali głównego źródła zarobku. Jako że decyzja została przedstawiona 30 października, większość właścicieli kwiaciarni i punktów, w których można zakupić znicze, zdążyło już zaopatrzyć się w towary. Nie pozwólmy więc, by kwiaty i wiązanki zwiędły, a inwestycje poczynione przez sprzedawców, poszły na marne. Pomóżmy!

Do pomocy swoich obserwujących zachęciła także Joanna Koroniewska, udostępniając bardzo ważny wpis:

Akcja #pomagam_kwiaciarzom

Do akcji zapoczątkowanej przez Michała Nobisa dołącza redakcja Dzień Dobry TVN. Wspomóżmy lokalnych sprzedawców i zakupmy kwiaty, znicze lub wiązanki. Nawet jeśli dziś nie możemy przyozdobić nimi nagrobków naszych bliskich, mamy szansę wspomóc właścicieli kwiaciarni i punktów sprzedaży zniczy. Kwiaty i wiązanki w domowym zaciszu dodadzą radości i nadziei w tym trudnym czasie pandemii, a znicze na pewno się nie zmarnują - kiedy tylko powróci taka możliwość, rozświetlimy nimi polskie cmentarze.

Wspomóżcie sprzedawców i zachęćcie do tego innych, wykorzystując w swoich mediach społecznościowych hashtag #pomagam_kwiaciarzom.

Czekamy na wasze zdjęcia i wpisy. Pomagajmy!

Zobacz także:

Aktorka znana z "Pełnej chaty" trafiła do więzienia. Nie zamierza jednak zostać tam długo

Zmarła Agnieszka Fatyga. Aktorka i śpiewaczka miała 62 lata

Agnieszka Woźniak-Starak żegna przyjaciela: "Dziękuję, że byłeś przy mnie"

Autor: Anna Mierzejewska

Pozostałe wiadomości