Gorące tematy

Wracają testy na koronawirusa przed przyjazdem do Wielkiej Brytanii

Gorące tematy

Autor:
Daria
Pacańska
Źródło:
onet.pl
Testy na koronawirusa przed wjazdem do Wielkiej Brytanii

Osoby, które zamierzają przyjechać do Wielkiej Brytanii będą musiały wykonać testy na koronawirusa. Władze tego kraju chcą w ten sposób uniknąć rozprzestrzeniania się wariantu Omikron

Wielka Brytania wprowadza testy na koronawirusa jako warunek wjazdu

Wielka Brytania w ramach walki z wariantem Omikron postanowiła wprowadzić testy na koronawirusa przed wjazdem do kraju. Będą obowiązywały zarówno odwiedzających jak i jej mieszkańców, którzy będą wracali z zagranicznych wyjazdów. Ważne jest również to, że należy wykonać test niezależnie, czy jest się zaszczepionym czy też nie.

Zasada ta wejdzie w życie we wtorek, 7 grudnia o godzinie 4 rano. Testy są ważne maksymalnie przez 48 godziny. Szef resortu zdrowia podkreślił, że te restrykcje są tymczasowe, a pierwszą linią obrony są szczepionki.

- Chcemy je znieść tak szybko, jak to możliwe - powiedział o obostrzeniach Javid.

Wzrost zakażeń wariantem Omikron w Wielkiej Brytanii

Minister zdrowia Sajid Javid poinformował, że do tej pory w Wielkiej Brytanii wykryto ok. 160 zakażeń wariantem Omikron. W tym ok. 130 w Anglii, a ok. 30 w Szkocji.

Na czerwoną listę podróżną trafiła Nigeria, co oznacza, że do Wielkiej Brytanii będą mogli wjechać tylko jej mieszkańcy lub rezydenci, a także obywatele Irlandii. Niestety czeka ich 10-dniowa, płatna kwarantanna w specjalnym hotelu. Na tej liście znajdują się także takie państwa jak: RPA, Namibia, Zimbabwe, Botswana, Lesoto i Eswatini, Angola, Malawi, Mozambik i Zambia.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Daria Pacańska

Źródło: onet.pl

Źródło zdjęcia głównego: lechatnoir/Getty Images

Pozostałe wiadomości