Gorące tematy

WOŚP kupuje sprzęt medyczny, a Jurek Owsiak pomaga tygrysom

Gorące tematy

Dzisiejszym gościem Dzień Dobry TVN był Jurek Owsiak, który opowiedział o trwającym od wczoraj 53. Konkursie Ofert Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, którego celem jest zakup sprzętu medycznego mającego wspomóc polską służbę zdrowia za środki zebrane podczas 27. Finału WOŚP. Przy okazji wizyty w studiu, Prezes Fundacji zadeklarował również przekazanie finansowej części Nagrody imienia Andrzeja Wajdy na pomoc dla ocalonych tygrysów znajdujących się w poznańskim zoo.

Po tym, jak upubliczniono informację o zatrzymaniu przez białoruską straż graniczną transportu 10 tygrysów z Rzymu do Dagestanu i cofnięciu ich do Polski powszechnie słychać głosy oburzenia oraz deklaracje wsparcia dla zwierząt. Wśród nich znalazł się również Jurek Owsiak, który w rozmowie z Kingą Rusin i Piotrem Kraśko poinformował o zamiarze przekazania pieniężnej części Nagrody imienia Andrzeja Wajdy na rzecz poznańskiego zoo, w którym umieszczone zostało siedem z dziewięciu odratowanych zwierząt oraz Fundację Tara będącej schroniskiem dla odratowanych koni.

Azyl dla zwierząt

W konsekwencji wstrząsającej historii uratowanych na polsko-białoruskiej granicy tygrysów, dyrekcja zoo w Poznaniu wyraziła chęć wybudowania azylu dla zwierząt, które mogłyby spotkać się z podobnym traktowaniem. Zbiórka pieniędzy trwa od kilku dni, dzięki czemu na ten cel wpłynął już ponad milion z oszacowanego na sześć milionów złotych kosztu realizacji przedsięwzięcia. Jurek Owsiak włączył się do apelu o dalsze wsparcie inicjatywy.

Nowy sprzęt, nowa jakość

Podczas dwudniowego Konkursu Ofert WOŚP komisja ekspertów wybierze urządzenia medyczne jak najlepszej jakości i dopiero w następnej kolejności postara się wynegocjować za nie możliwie najniższą cenę. Zadecyduje tym samym o rozporządzeniu kilkudziesięciu milionów złotych zebranych w czasie 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która miała miejsce w styczniu tego roku.

Zobacz też:

Jurek Owsiak o dalszych planach WOŚP. Co się zmieni?

„Nie hejtuj, rock’n’rolluj!” Jurek Owsiak i Adam Bodnar wspólnie przeciwko mowie nienawiści

Tygrysy utknęły na granicy z Białorusią. Jedno zwierze padło, pozostałe zostały uratowane

Autor: Gaba Kopyto

Pozostałe wiadomości