Gorące tematy

Gwiazdy wspierają WOŚP. "Wystawiliśmy siebie na aukcję, bo to nam dobrze wychodzi"

Gorące tematy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Gwiazdy wspierają WOŚP
Gwiazdy wspierają WOŚPDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wspierają gwiazdy i celebryci. Wielu z nich wystawia na aukcje np. ważne dla siebie przedmioty. Wszystko po to, aby jak najwięcej pieniędzy trafiło na konto WOŚP. Jak Orkiestrę wspierają Szymon Majewski, Joanna Kołaczkowska, Justyna Szyc-Nagłowska oraz Borys Szyc? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.

Aukcje WOŚP

Szymon Majewski i Joanna Kołaczkowska oferują wyjątkowy prezent dla nowożeńców. Jest nim mowa ślubna w ich wykonaniu. - Czujemy się odpowiedzialni, ale obiecujemy, że nasza mowa spowoduje, że to będzie trwałe małżeństwo - powiedziała w Dzień Dobry TVN Joanna Kołaczkowska, artystka kabaretowa. - Co roku będziemy odwiedzać tę parę i sprawdzać. Też będą takie ankiety wysyłane co tydzień, które mąż wypełnia na temat żony, a żona na temat męża (...) - żartował Szymon Majewski. - A gdyby coś poszło nie tak, będziemy pocieszać tych ludzi - dodała Joanna Kołaczkowska.

Skąd pomysł, żeby wystawić mowę ślubną na aukcję? - Dwa lata temu wystawiłem taką mowę sam i rzeczywiście, chyba poszło za 50 parę tysięcy. Wygłosiłem. Wcześniej się spotkałem z państwem, ze szpiegami, znajomymi, ustaliłem. Ona była trochę prześmiewcza, radosna, oparta też na moich doświadczeniach (...) - wyjawił Szymon Majewski.

Co na aukcję wystawili Justyna Szyc-Nagłowska i Borys Szyc?

Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wspiera również Justyna Szyc-Nagłowska. Do wygrania jest występ w jej podcaście. - Już to robiłam w zeszłym roku, bo to jest drugi raz, kiedy wystawiam taką aukcję. (...) Ja się przygotowuję, tak jak do każdego odcinka, najlepiej jak potrafię i rozmawiamy na temat, na który gość sobie życzy - powiedziała w Dzień Dobry TVN Justyna Szyc-Nagłowska, autorka podcastów.

Na aukcję trafiło także spotkanie z Borysem Szycem oraz Magdaleną Boczarską. - Wystawiliśmy siebie na aukcję, bo to nam dobrze wychodzi (...). Zagramy spektakl "Słoneczna linia" (...). Gramy go w Teatrze Polonia, to będzie specjalny wieczór. Parę, bo domyślam się, że to będzie para, która wylicytuje i przyjdzie, przywitamy w Teatrze Polonia. Pokażemy jej te słynne miejsca Krystyny Jandy (...), a później zjemy kolację, (...) razem z Magdą Boczarską i tą parą. Będziemy dyskutować o sztuce, na każdy temat (...) - powiedział Borys Szyc.

W tym roku odbywa się jubileuszowy 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co zdaniem naszych gości sprawia, że ludzie ciągle chcą i angażują się w pomaganie? Dowiecie się tego z dalszej części naszej rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości