Gorące tematy

Wielki finał akcji Fundacji TVN "nie jesteś sam" i "Uwagi!". Poznajcie dzieci, które codziennie muszą zmierzyć się bólem

Gorące tematy

Aktualizacja:

Akcja "Uwagi!" i Fundacji TVN "nie jesteś sam" to już tradycja. Co roku przedstawiamy historie kilkoro młodych bohaterów i prosimy o pomoc finansową nie tylko dla nich, ale dla wszystkich podopiecznych fundacji. O szczegółach w naszym studiu opowiedziała prezes fundacji Katarzyna Kolenda-Zaleska.

Na początku nasi widzowie mogli zobaczyć urywek historii Bartka, Julii, Inez i Zuzi. Każda z nich to również dramat rodziców, którzy cierpią z bezsilności, obserwując ból swoich dzieci.

Młodzi bohaterowie

Wypadek w Szczytnie zmienił życie całej rodziny. Babcia wyszła na spacer z bliźniakami – Bartkiem i Kubą. Rozpędzony samochód uderzył prosto w wózek. Obaj bracia w ciężkim stanie trafili do szpitala. 9 dni po zdarzeniu Kuba zmarł w wyniku ciężkich obrażeń. Bartek przeszedł 8 ciężkich operacji. Ponad 2 miesiące spędził na OIOM-ie. Potrzebuje rehabilitacji.

Z kolei Inez mając 1,5 roku, przeżyła wypadek samochodowy. Jej mama zginęła, a ona w bardzo ciężkim stanie trafiła do szpitala. Lekarze nie dawali jej dużych szans na przeżycie. Ma orzeczoną niepełnosprawność. Musi być stale rehabilitowana.

Natomiast 6-letnia Zuzia cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. W jej przypadku bez intensywnej rehabilitacji się nie obejdzie. Tak samo jak u 5-letniej Julii, która ma padaczkę lekooporną i zapalenie skórno-wielomięśniowe.

To tylko wprowadzenie do tych historii. 20 grudnia o 19:45 w programie "Uwaga! TVN" poznacie małych bohaterów, którym można pomóc wysyłając sms o treści pomagam na numer 7126 .

Katarzyna Kolenda-Zaleska o finale akcji Uwagi! i Fundacji TVN "nie jesteś sam"

O finale akcji w naszym studiu opowiedziała Katarzyna Kolenda-Zaleska, prezes Fundacji TVN "nie jesteś sam".

- Ta współpraca trwa już od wielu lat. W świątecznej "Uwadze!" pokażemy historie dzieci, które potrzebują naszej pomocy, i naszego wsparcia i w tym czasie będziemy zbierać sms-y - podkreśliła.

Wszystkie środki z wysyłanych sms-ów trafiają na pomoc. Katarzyna Kolenda-Zaleska przyznała, że kilka lat temu, dzięki wysyłającym udało się zbudować dom dla rodziny pod Bochnią. – Kiedy przyjechaliśmy zobaczyć sytuację niepełnosprawnego chłopczyka, to się okazało, że w XXI wieku rodzina mieszka w stodole – wyjaśniła.

W tym roku pieniądze będą przeznaczone na rehabilitację młodych bohaterów, która jest kluczowa.

– Jak mantrę powtarzam - rehabilitacja! To słowo, które ma ogromne znaczenie i wielką moc wracania do zdrowia. Wyobraź sobie, że budzisz się rano i boli cię całe ciało, kładziesz się wieczorem i cały czas cię boli, bo ta skóra schodzi po prostu płatami. Wyobraźcie sobie, że idziecie na spacer i samochód wjeżdża w wózek z bliźniakami. I potem są urodziny tych bliźniaków i jednemu kupujesz prezent, a drugiemu znicz, a ten, który przeżył - nie jest jeszcze zdrowy. I tych historii jest mnóstwo – tłumaczyła Katarzyna Kolenda-Zaleska.

Wielki finał akcji Fundacji TVN "nie jesteś sam" i "Uwagi!" dziś o 19:45.

Zobacz całą rozmowę w naszym materiale wideo: Wielki finał świątecznej akcji Fundacji TVN "nie jesteś sam" i "Uwagi!"

Zobacz też:

Boże Narodzenie w domu dziecka. "W wigilię jest najtrudniejszy moment"

Uczestnicy "Odysei bałtyckiej" zebrali na polskich plażach kilkadziesiąt ton śmieci. "Teraz startujemy w górach"

Szkoły w walce ze smogiem. "Świadomość dzieci jest dla nas rzeczą najważniejszą"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło: TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości