Bank krwi w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie ma już nową siedzibę. To wszystko dzięki naszym widzom

Gorące tematy


We wrześniu zeszłego roku prezes fundacji K.I.D.S. wraz ze śpiewakami operowymi: Aleksandrą Kurzak i Roberto Alagną, zapowiadali w naszym studiu koncert charytatywny, z którego dochód miał być przeznaczony na nową siedzibę banku krwi w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Chwilę później zaczęły dziać się cuda. Ku zdziwieniu organizatorów zaraz po opuszczeniu naszego budynku okazało się, że bilety na wydarzenie zostały prawie wyprzedane.

Widzowie Dzień Dobry TVN pomogli w szczytnym celu

Jak wspomina Patrycja Piekutowska, prezes fundacji K.I.D.S. po wywiadzie w Dzień Dobry TVN, w którym w zeszłym roku uczestniczyła wraz z solistami koncertu, wydarzyła się piękna chwila. Jedna ze znajomych zadzwoniła do inicjatorki całego przedsięwzięcia dosłownie pięć minut po wyjściu ze studia i poinformowała, że prawie wszystkie bilety na wydarzenie zostały już wyprzedane.

Widzowie Dzień Dobry TVN okazało się, że są wspaniałymi melomanami muzyki klasycznej. Prawie 70 proc. biletów, a były one aż po 500 zł. To były jedne z najdroższych biletów, jakie kiedykolwiek były w Polsce na koncert muzyki poważnej. Zostały wykupione na pniu po tym naszym cudownym wywiadzie

– powiedziała Patrycja Piekutowska.

Dzięki organizacji koncertu udało się zebrać aż 305 tysięcy złotych. Co sprawiło, że w Centrum Zdrowia Dziecka, w jednym z najważniejszych miejsc można było przeprowadzić remont.

Remont siedziby banku krwi w Centrum Zdrowia Dziecka

Wnętrza, w których dotychczas funkcjonował bank krwi, pamiętały jeszcze lata 80. ubiegłego wieku. Ponadto powstała w 1979 roku siedziba oddalona była o 700 metrów od bloków operacyjnych.

Były to ogromne odległości do pokonywania przy każdym zabiegu, operacji czy transplantacji

– powiedziała Patrycja Piekutowska.

Teraz siedziba banku krwi znajduje się zaledwie 30 metrów od nowoczesnego, istniejącego od pięciu lat budynku z salami operacyjnymi.

Jest to właściwie serce szpitala. Tam odbywa się to, co najważniejsze, czyli jest przechowywana i przygotowywana do wszystkich zabiegów krew, a jak wiadomo, krew to życie

- podsumowała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch