Gorące tematy

"Widzialna Ręka" objęła opieką całą Polskę. Jak ludzie pomagają sobie w trudnych czasach pandemii?

Gorące tematy

W czasie pandemii koronawirusa Polacy wspaniale organizują się, aby pomagać innym. - Ten trudny czas nas zbliża, te małe społeczności sąsiedzkie i rodzinne - przyznała Agnieszka Zielińska, która w ramach grupy "Widzialna Ręka" zaproponowała w internecie poprowadzenie warsztatów online z tworzenia makram.

Jadwiga Morawska z przyjaciółmi założyła w mediach społecznościowych grupę "Widzialna Ręka". Pierwotnie akcja była skierowana do wąskiej grupy ich znajomych.

Założenie było takie, że jeżeli ktoś ląduje na kwarantannie na dwa tygodnie, to wpadamy do niego do domu, nie widując się z nim, przynosimy zakupy, wynosimy śmieci, wyprowadzamy psa

- powiedziała Jadwiga.

Efekt kuli śnieżnej

Szybko do grupy zaczęły dołączać inne osoby, które chciały nieść pomoc. Powstawały też nowe, działające lokalnie. Jak przyznała Jadwiga, jest już ponad sto.

Wachlarz propozycji jest bardzo szeroki.

Zaczyna się od zrobienia zakupów dla sąsiada, sąsiadki, wyprowadzenia psa. Są też porady psychologiczne. Niektórzy prowadzą zajęcia z języków. Mega różne rzeczy

- powiedziała dziewczyna.

Tworzenie makram

Jedna z pań zaproponowała na grupie Widzialna Ręka poprowadzenie webinarów, czyli internetowego seminarium realizowanego za pomocą technologii webcast, z tworzenia makram.

To starożytna technika wiązania sznurków bez pomocy innych narzędzi

- wyjaśniła Agnieszka Zielińska.

W ciągu godziny na jej warsztaty zgłosiło się około 200 osób, a ostatecznie 1000.

Hotel dla psów

Do akcji dołączyła się również Małgorzata Bekas, która prowadzi hotel dla psów. Ma w nim teraz dużo wolnych miejsc, ponieważ z powodu koronawirusa ludzie odwołali swoje wyjazdy. Małgosia zaproponowała w sieci, że bezpłatnie przyjmie do hotelu zwierzaki, którymi właściciele nie mogą się zająć, albo wyprowadzi psy na spacer.

Po opublikowaniu mojego filmu została stworzona grupa "Pies w kornie" i liczy ona w tym momencie ponad 20 tysięcy osób. Jeśli tym filmem miałam ruszyć tę akcję, no to bardzo fajnie, cieszę się, misja zakończona sukcesem

- przyznała.

>>> Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Iza Dorf

Pozostałe wiadomości