"We Are One" - filmy z największych festiwali będą dostępne online

Gorące tematy

Cover Video/x-news

Przed nami wielkie święto fanów kina. "We are One" to globalne wydarzenie filmowe. W jego ramach będzie można obejrzeć filmy, które miały zostać zaprezentowane podczas najbardziej prestiżowych festiwali w branży. Dzięki temu, każdy poczuje się jak publiczność w Cannes, Wenecji, Toronto czy Sundance. I to zupełnie za darmo.

"We are One" - festiwal Tribeca

Wydarzenie potrwa 10 dni - od 29 maja do 7 czerwca. Będzie miało miejsce w serwisie YouTube, co pozwoli na uczestnictwo miłośników kina z całego świata.

Celem 10-dniowej imprezy nie jest zastąpienie tradycyjnych festiwali filmowych. "We Are One" ma połączyć artystów, kuratorów i podtrzymać na duchu miłośników kina z całego świata. Ma zapewnić im rozrywkę w czasie, kiedy najbardziej tego potrzebują

- czytamy na oficjalnym facebookowym profilu festiwalu Tribeca.

Za tę niezwykłą inicjatywę odpowiedzialny jest amerykański aktor Robert De Niro i zespół festiwalu filmowego Tribeca.

Festiwal "We are One" - gdzie oglądać?

Dzięki akcji po raz pierwszy, i to zupełnie bezpłatnie, będziemy mogli być gośćmi najważniejszych festiwali filmowych na świecie - od Berlinale, poprzez Cannes, Wenecję, Toronto, Sundance, Locarno, aż po San Sebastian. Filmy zostaną zamieszczone na platformie YouTube, nie będą przerywane reklamami, a uczestnictwo w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatne . Podczas pokazów będą jednak zbierane fundusze na Światową Organizację Zdrowia i walkę z koronawirusem.

Zobacz także:

Autor: Anna Mierzejewska

Źródło: PAP