Gorące tematy

Zamierza spędzić co najmniej 2,5 godziny w skrzyni wypełnionej lodem. "W ten sposób zdobywam doświadczenie"

Gorące tematy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Marcin Sawicki

Valerjan Romanovski to człowiek, który nie boi są niskich temperatur i zima. Mężczyzna chce spędzić minimum dwie i pół godziny w skrzyni wypełnionej lodem. Jeśli mu się to uda, pobije rekord Guinnessa. Jak się przygotowywał do tego zadania? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Valerjan Romanovski w starciu z ekstremalnym zimnem 

Valerjan Romanovski zamierza wejść do specjalnej skrzyni wypełnionej lodem i pobić rekord Guinnessa. - Obecny rekord wynosi 2 godziny i 35 minut. Po drodze chcemy też pobić rekord siedzenia w lodzie obowiązujący na Litwie, a także rekord ustanowiony przez Wima Hofa (holenderski poszukiwacz przygód, znany, jako "Człowiek lodu" - przyp. red.) - powiedział Valerjan Romanovski.

Zadanie, którego podjął się Valerjan, nie jest proste, dlatego podczas próby bicia rekordów cały czas będą czuwać nad nim medycy. - Towarzyszę Valerjanowi w każdym treningu. Po jego wzroku, który w pewnym momencie staje się niewyraźny, jestem w stanie ocenić temperaturę ciała - powiedziała Agnieszka.

To właśnie mętny wzrok i zaburzenia świadomości będą sygnałem dla ratowników, że konieczna jest interwencja. - Zaburzenia świadomości sprawiają, że człowiek nie jest w stanie logicznie ocenić sytuacji, w której się znajduje. Wtedy będziemy musieli przerwać bicie rekordu - stwierdził ratownik medyczny, który zabezpiecza Valerjana.

Dlaczego Valerjan Romanovski chce pobić rekord?

Aby rekord został uznany, mężczyzna musi znajdować się w skrzyni, która do poziomu jego szyi będzie wypełniona lodem. Valerjan nie może mieć na sobie czapki czy rękawiczek. Wolno mu mieć jedynie zwykłe kąpielówki. - Będę musiał przedstawić komisji dowód na to, że nie zostały one w żaden sposób zmodyfikowane - mówił Valerjan.

Mężczyzna w rozmowie z Marcinem Sawickim wyznał, że zamierza przebywać w skrzyni wypełnionej lodem tak długo, jak pozwoli mu na to organizm. - Ostanie zdanie będą mieli jednak ratownicy medyczni. Jeśli będę długo przebywał w lodzie, to moje rozumowanie może nie być do końca logiczne i obiektywne - mówił Valerjan.

Dlaczego w ogóle chce pobić te rekordy? - W ten sposób zdobywam doświadczenie. Poznaję swój organizm, a także etapy hipotermii. Później mogę przekazywać swoją wiedzę innym. Dzięki temu ludzie wiedzą, jak świadomie i bezpiecznie obcować z zimnem - dodał.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Marcin Sawicki

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości