Gorące tematy

Kobieta zabiła napastnika, który strzelał do gości na przyjęciu. "Uratowała życie wielu osobom"

Gorące tematy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
TVN 24
kobieta, która trzyma pistolet

W USA doszło do kolejnej strzelaniny. Tym razem napastnik otworzył ogień do gości zgromadzonych na przyjęciu w Charleston w stanie Wirginia Zachodnia. Na szczęście obecna na uroczystości kobieta wykazała się niezwykłą odwagą i unieszkodliwiła mężczyznę.

Kobieta zastrzeliła napastnika

37-letni mężczyzna zaczął strzelać do tłumu z broni półautomatycznej typu AR-15, który zgromadził się przed apartamentowcem w Charleston. Na szczęście dzięki interwencji jednej z pań obecnych na przyjęciu udało się uniknąć tragedii. Kobieta miała przy sobie broń i zastrzeliła agresora. Następnie wraz z grupą świadków zaczekała na przyjazd policji.

Jak reagować na przemoc?

Mąż zgotował jej piekło, teraz trafił do więzienia
Mąż zgotował jej piekło, teraz trafił do więzieniaDzień Dobry TVN
wideo 2/4

- Zamiast uciekać, zaatakowała i uratowała życie wielu osobom - mówił w rozmowie z mediami detektyw Tony Hazelett z lokalnej policji. Agencja AP przekazała, że kobieta nie usłyszy żadnych zarzutów.

Strzelanina w szkole w Teksasie

Warto przypomnieć, że po ten sam rodzaj broni sięgnął 18-letni Salvador Romas, który kilka dni temu dokonał masakry w jednej ze szkół podstawowych w miejscowości Uvalde w Teksasie. Nastolatek zabił 21 osób, z czego 19 - to dzieci. Po tych wydarzeniach w Stanach Zjednoczonych ponowne rozgorzała dyskusja na temat dostępu do broni palnej.

- Musimy zapytać, kiedy, w imię Boga, zrobimy to, co należy zrobić - jeśli nie całkowicie powstrzymamy, to fundamentalnie zmienimy wielkość rzezi, która trwa w tym kraju - mówił po masakrze prezydent Joe Biden.

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie tvn24.pl.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: TVN 24

Źródło zdjęcia głównego:  Mario Marco/Getty Images

Pozostałe wiadomości