Gorące tematy

Zrównoważona moda na pokazie Tomasza Ossolińskiego. "Postanowiłem użyć wszystkiego, co miałem w pracowni"

Gorące tematy

Aktualizacja:

Najnowsza kolekcja Tomasza Ossolińskiego to apel o to, żeby większą uwagę przywiązywać do zrównoważonej mody. Kreacje, które pojawiły się na wybiegu powstały z zalegających w pracowni tkanin. Jak na ten pomysł zareagowali goście?

Pokaz Tomasza Ossolińskiego

Tomasz Ossoliński zorganizował pokaz mody na gdańskiej plaży. Tym razem zaprezentował coś zupełnie innego, niż to, do czego przywykliśmy. Jego kreacje były wykonane z materiałów, które pozostały po poprzednich kolekcjach. Projektant chce tym sposobem pokazać, jak ważne są dla niego losy planety.

- Tak bardzo zaśmiecamy swoją planetę, w którymś momencie też to pokazał COVID i lockdown'y, że inaczej spojrzeliśmy na nasze ubrania. Pomyślałem sobie, jak jeszcze bardziej podkreślić to, żeby nie wytwarzać nowych, nie kupować. W związku z tym postanowiłem użyć wszystko, co miałem w pracowni - wyjaśnił Ossoliński.

Na tym pokazie pojawiło się wiele ciekawych kreacji. Niektóre wymagały ogromnego nakładu pracy. Połączenie strzępków materiału nie mogło być przypadkowe, wszystkie kreacje były niezwykle dopracowane.

- Suknia z 13 krawatów. Wydawało się, że to jest bardzo prosta historia, ale krawaty zajęły mi w sumie około 50 godzin pracy ręcznej, aby to wszystko tak leżało i tak wyglądało jak państwo mogliście zobaczyć - zdradził projektant.

Gwiazdy na pokazie Ossolińskiego

Na pokazie projektanta pojawiło się wiele gwiazd, którym nie jest obojętny los naszej planety. Kolekcje oklaskiwali m.in. Dominika Kulczyk, Anna Czartoryska-Niemczycka, Lara Gessler, a nawet Andrzej Seweryn.

- Muszę wyznać, nikt mi nie uwierzy, bo mieszkałem we Francji 33 lata, że jestem pierwszy raz w życiu na pokazie mody. To, co odebrałem z tej dzisiejszej prezentacji to przemijanie, zwiewność. To się bardzo prosto łączy z myślą wykorzystywania tego, co było w przeszłości - podkreślił Seweryn.

Gwiazdy zaznaczały, że ta kolekcja była nadzwyczajnie elegancka i pomimo wykorzystania materiałów pozostałych po poprzednich kreacjach, zrobiona na najwyższym poziomie. Dla Tomasza Ossolińskiego była to też sentymentalna podróż wstecz, każda z tych tkanin ma swoją historię.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Daria Pacańska

Reporter: Miłka Fijałkowska

Pozostałe wiadomości