Gorące tematy

Tokio 2020. Anita Włodarczyk po raz kolejny została mistrzynią olimpijską. Medal zdobyła też Malwina Kopron

Gorące tematy

Aktualizacja:

Anita Włodarczyk została po raz trzeci w historii mistrzynią olimpijską. Rzuciła młotem na odległość 78,48. W Tokio brązowy medal wywalczyła Malwina Kopron - 75,49, a siódme miejsce zajęła Joanna Fiodorow - 73,83. Srebro zdobyła Chinka Zheng Wang - 77,03.

Tokio 2020. Anita Włodarczyk została mistrzynią olimpijską

Anita Włodarczyk po raz trzeci zdobyła złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich. Brązowy zaś należy do Malwiny Kopron. Niespełna 36-letnia Włodarczyk wcześniej byłą najlepsza w Londynie w 2012 roku i w Rio de Janeiro w 2016. O jej sukcesach można pisać dużo.

Praktycznie na dekadę zdominowała tę konkurencję. Do dwóch tytułów mistrzyni olimpijskiej (w Londynie przegrała z Tatianą Łysenko, ale Rosjanka została zdyskwalifikowana za doping) dołożyła po cztery złote medale mistrzostw świata i Europy. Od 28 sierpnia 2016 roku należy do niej też rekord globu - 82,98.

Anita Włodarczyk i Malwina Kopron - droga do Tokio

Dwa ostatnie sezony Anita Włodarczyk miała stracone z powodu kłopotów zdrowotnych. Zmieniła także trenera. Obecnie ćwiczy pod okiem Chorwata Ivicy Jakelica. Pierwsze tegoroczne starty miała słabe, ale cały czas zapewniała, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Już przed wylotem do Tokio dała sygnał, że jest coraz lepiej, kiedy rzuciła 77,92. Także w eliminacjach, które wygrała, pokazała rywalkom, że jest w wysokiej formie.

Trenująca ze swoim dziadkiem Kopron jest brązową medalistką mistrzostw świata z Londynu (2017) i w tym sezonie prezentowała bardzo dobrą i stabilną formę. Przed igrzyskami eksperci także typowali ją do olimpijskiego podium.

Przypomnijmy, że zmagania sportowców na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio można oglądać na kanałach Eurosportu oraz w Player.pl.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Anita Włodarczyk o powrocie do sportu

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Daria Pacańska

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości