Gorące tematy

"No to synku, kiedy ten ślub?". Jakich jeszcze tematów nie poruszać przy świątecznym stole?

Gorące tematy

Aktualizacja:

Polak jak to Polak – pogadać sobie lubi. A temat do rozmowy zawsze się znajdzie. Ale uwaga! Są tematy, których lepiej nie poruszać, aby nie psuć atmosfery przy świątecznym stole. O tym, jak uniknąć kłótni w Boże Narodzenie opowiedzieli Odeta Moro, Karol Strasburger i Łukasz "Lotek" Lodkowski.

Dieta i figura

Do listy niewygodnych tematów śmiało możemy dopisać figurę i wszystko, co z nią związane. Dlatego w domu rodzinnym Łukasza Lodkowskiego podczas świąt nie będzie się mówiło o diecie , bo stand-uper ostatnio schudł ponad 20 kg. – Obstawiam, że rodzina już przyjmuje zakłady, czy się złamię przy wigilijnym stole – zaśmiał się i jak na stand-upera przystało, nie mogło obyć się bez opowiedzenia zabawnej anegdotki.

- Mój brat zawsze na wigilię zakłada tę samą koszulę. Troszkę mu się przytyło i jest już zadecydowanie za ciasna. Jak stoi jest w porządku, ale jak siada, to robią mu się "klepsydry, romby". I jak wszyscy stoimy przy wigilijnym stole i modlimy się, zanim usiądziemy, to każdy modli się o to, żeby guzik wylądował na pępku. To jest najważniejszy cel modlitwy – zażartował.

Choroby, polityka, stan cywilny

Z kolei Odeta Moro przyznała, że przy świątecznym stole w dobie pandemii wypadałoby nie rozmawiać o chorobach. A jak powszechnie wiadomo, lubimy poskarżyć się na to, co nas boli i "strzyka w kościach".

Dziennikarka zwróciła również uwagę, że choć przyjęło się, by nie wygłaszać poglądów politycznych, to wśród rodziny jest to nieuniknione. Polityka jest pierwszym tematem do sporu, a czasy są trudne, więc może omińmy te kwestie w tym roku. Dziennikarka dodała też, że nie lubi rozmów o stanie cywilnym. – To jest na pewno dyskusyjny temat. Nie dotyczy tylko mnie, ale każdego młodego człowieka, który siada do stołu wigilijnego - zaznaczyła.

Życie uczuciowe

Natomiast Karol Strasburger do powyższej listy dodał, by nie poruszać kwestii czyjegoś życia uczuciowego. - Lepiej nie rozmawiać o tym kto z kim jest lub się rozstał, że ciocia Halinka zmieniła partnera na młodszego albo wujek zostawił żonę i jest z kimś innym – podkreślił.

Szczepionki

Zdaniem aktora w tym roku popularnym tematem przy stole mogą być szczepienia. I tutaj też się lepiej przygotować, by świąteczna atmosfera nie zamieniła się w koszmar. – To też jest podzielone towarzystwo – szczepić, nie szczepić. No i się zaczyna: "Nie należy się szczepić, bo nam te chipy wszczepią", "Na co ciocia opowiada?". I będzie awantura - stwierdził.

Zostań neutralną Szwajcarią

Nie tylko tematy polityczno-społeczne są powodem do kłótni. Konflikt, co jest lepsze: snowboard czy narty również może popsuć niejedną wigilię. O czym zatem rozmawiać? Nasi goście zgodnie odpowiedzieli, że rodzinne historie oraz dobre wspomnienia będą neutralne i bezpieczne.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Tradycyjne polskie bombki, które podbijają świat. "Dziadkowie to zaczęli, rodzice to rozwinęli, a teraz są ciężkie czasy"

Bez nich nie wyobrażamy sobie Bożego Narodzenia! Oto najlepsze filmy na święta

Boże Narodzenie w domu dziecka. "W wigilię jest najtrudniejszy moment"

Autor: Dominika Czerniszewska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości