Gorące tematy

Robert Lewandowski "Człowiekiem Roku". Nagrodę Telekamery 2020 odebrała dumna mama

Gorące tematy

Aktualizacja:

„Człowiek roku” Telekamery 2020 - nagroda w tej kategorii powędrowała do Roberta Lewandowskiego. Piłkarz nie był obecny na uroczystej gali. Statuetkę w jego imieniu odebrała mama.

Robert Lewandowski w ostatnich dniach nie może narzekać na brak nagród. W miniony weekend tygodnik "Piłka Nożna" ogłosił go Piłkarzem Roku. Na początku stycznia zajął drugie miejsce w 85. plebiscycie „Przeglądu Sportowego” na najlepszego polskiego sportowca 2019. Do tej kolekcji dołączył tytuł "Człowieka Roku", który kapitan polskiej reprezentacji uzyskał podczas poniedziałkowej gali Telekamery 2020.

Ciężka praca doceniana nie tylko na boisku

Ze względu na boiskowe obowiązki w Bayernie Monachium, którego jest filarem,"Lewy" nie mógł pojawić się na ceremonii wręczenia nagród. Goście gali zobaczyli jego podziękowania na ekranie.

To ważna nagroda, bo pokazuje, że ciężka praca, jaką wykonują sportowcy, jest doceniana nie tylko na boisku. Ogląda nas mnóstwo ludzi, którzy wspólnie z nami przeżywają te emocje. Dla mnie sport to przede wszystkim pasja, ale dla każdego, kto je uprawia także zdrowsze i szczęśliwsze życie

- powiedział Robert Lewandowski.

Jego mama nie kryła zadowolenia. Z uśmiechem pozowała na ściankach, ciesząc się z triumfu syna.

Jest mi miło, że ma do mnie zaufanie. Jestem wzruszona i dumna

- mówiła Iwona Lewandowska po odebraniu statuetki.

Jakie plany ma Człowiek Roku?

Nasz kapitan, z 22 trafieniami, króluje w klasyfikacji strzelców ligi niemieckiej. Ma też szansę zostać najlepszym zdobywcą goli tegorocznej Ligi Mistrzów, gdzie również zajmuje pierwszą pozycję w tabeli. W jednym z ostatnich wywiadów wspomniał o swoich celach na ten rok zarówno z reprezentacją, jak i drużyną Bayernu.

Nie chcę mówić o medalach, z reprezentacją chcemy grać na tyle efektywnie by cieszyć naszych kibiców. Z Bayernem czujemy się pewnie, celujemy w wygraną w Lidze Mistrzów

- stwierdził Robert Lewandowski.

Na pewno jeszcze nas zaskoczy niejednym przedsięwzięciem

- powiedziała tajemniczo mama Roberta.

W jego życiu prywatnym też szykuje się wielkie wydarzenie. Razem z żoną Anną oczekują drugiego dziecka. Czy Klara będzie miała siostrę czy brata? Tego państwo Lewandowscy jeszcze nie zdradzili.

Zobacz też:

Autor: Bartosz Tomaszewski

Pozostałe wiadomości