Gorące tematy

Tancerz-celebryta oskarżony o wyłudzenia i przestępstwa na ponad 700 tys. zł. Grozi mu 15 lat więzienia

Gorące tematy

Fot. Mustang_79 / Getty Images

32-letni Piotr G., finalista jednego z tanecznych programów z 2007 roku, został oskarżony o 24 przestępstwa i wyłudzenia na łączną kwotę ponad 700 tys. zł. Mężczyzna wypożyczał m.in. sprzęt fotograficzny, hulajnogi elektryczne oraz samochody, za które później nie dokonywał opłaty. Część z nich przywłaszczał.

Finalista tanecznego programu oskarżony o 24 przestępstwa

Akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Kielcach skierowała Prokuratura Rejonowa Kielce-Wschód. Śledztwo trwało od października po tym, gdy Piotr G. został zatrzymany w stolicy województwa świętokrzyskiego po nieudanej próbie ucieczki przed policją. Mężczyzna poruszał się wypożyczonym samochodem, za który nie uregulował płatności. Policjantom udało się go namierzyć, ponieważ w aucie znajdował się lokalizator GPS.

32-latek kierujący autem nie zamierzał zatrzymać się do kontroli. Zaczął uciekać. Ostatecznie na ulicy Ogrodowej radiowóz zajechał mu drogę, a Piotr G. został zatrzymany.

- W toku śledztwa ustaliliśmy, że Piotr G. popełnił łącznie 24 przestępstwa przeciwko mieniu na łączną kwotę ponad 700 tys. zł – powiedziała Beata Zielińska-Janaszek, szefowa Prokuratury Rejonowej Kielce-Wschód.

Piotr G. miał popełnić przestępstwa w recydywie

Prokurator zaznaczyła, że schemat działania Piotra G. była podobny.

- Mężczyzna posługiwał się podrobionymi potwierdzeniami dokonania przelewów bankowych. Wypożyczał w ten sposób m.in. sprzęt fotograficzny, hulajnogi elektryczne, rower elektryczny, przyczepki rowerowe, klimatyzatory sprężarkowe, sprzęt turystyczny. Wyłudzał usługi hotelowe i sprzęt turystyczny – poinformowała.

Mężczyzna działał m.in. na terenie województwa opolskiego, Wrocławia, Zielonej Góry i Kielc. Wszystkie przestępstwa popełnił w recydywie.

- Piotr G. w lutym opuścił więzienie, gdzie odbywał karę dwóch lat pozbawienia wolności za oszustwa - dodała.

Mężczyzna jest tymczasowo aresztowany. Nie przyznał się do zarzucanych przestępstw. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Kierowca bmw potrącił grupę pieszych w Łódzkiem. Zginęły dwie osoby:

>>> Zobacz także:

Brytyjski sąd chce odłączenia od aparatury Polaka w śpiączce. "Podtrzymywanie życia nie jest w jego najlepszym interesie"

Kiedy dzieci wrócą do szkół? Ministerstwo Zdrowia: "Mamy przed sobą jeszcze kilka dni"

Kiedy zostaną otwarte galerie handlowe? Premier Gowin mówi o dacie

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości