Gorące tematy

W pożarze spłonęły rowery młodych zawodników. "Straty wyniosły około 300 tys. złotych"

Gorące tematy

Autor:
Sabina
Zięba
Reporter:
Marcin Sawicki
Spłonęły rowery młodych zawodników
Dzień Dobry TVNSpłonęły rowery młodych zawodników

Szkółkę Kolarską Vento Bike Team z Daleszyc spotkała przykra sytuacja. 19 listopada wybuchł w niej pożar, który strawił całkowicie całą powierzchnię klubu. Młodzi zawodnicy nie mają teraz sprzętu, by trenować.

Pożar Szkółki Kolarskiej Vento Bike Team z Daleszyc

Kilka dni temu w Daleszycach spłonęła znana Szkółka Kolarska Vento Bike Team. W niespełna dwie godziny ogień zniszczył budynek biurowo-gospodarczy należący do klubu prowadzonego przez panów Badźkowskich, a także wszystko, co się w nim znajdowało, w tym cały sprzęt sportowy - rowery, koła, stroje kolarskie, kaski, bidony czy narzędzia. 

- 99 proc. wszystkiego się nie dało uratować, zostało spalone. To, co widzimy to zostało. Reszta jest nie do odzyskania. Sylwetki rowerów są, ale przepalone. Nie można zawodnikowi czy zawodniczce dać tego roweru nawet na trening - mówił w Dzień Dobry TVN Jan Badźkowski, trener i były zawodnik.

Pomoc dla młodych kolarzy

Trzydzieścioro odnoszących sukcesy, młodych sportowców straciło w płomieniach swoje rowery, na których aż 17-krotnie zdobywali mistrzostwo Polski. Strażacy wynieśli z pomieszczenia wyłącznie kilka pucharów i medali.

- Wstępnie szacujemy, że około 300 tys., a nawet pół miliona złotych, jeżeli chodzi o całą szkółkę. Spłonęły rowery torowe, które zakupiliśmy w tym roku. Taki rower kosztuje 10 tys. i komplet kół też 10 tys. złotych. Nawet jedno koło mieliśmy, które kosztowało 9,7 tys. złotych - mówił w naszym programie Krzysztof Badźkowski, trener i były zawodnik.

Uzdolniona młodzież się jednak nie poddaje i pragnie startować w kolejnych zawodach. Klub otrzymał deklaracje z Polskiego Związku Kolarskiego, a także z Wielkopolskiego Związku Kolarskiego i od ludzi dobrego serca z całej Polski, że przywiozą im i pożyczą rowery. Twórcy ośrodka pragną go odbudować. Można ich działania wesprzeć wpłacając pieniądze przez portal zrzutka.pl lub na konto Świętokrzyskiej Fundacji Sportu Vento BikeTeam.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Reporter: Marcin Sawicki

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości