Gorące tematy

Książę Harry podarował kuriozalny prezent królowej Elżbiecie. "Dostała od niego czepek pod prysznic"

Gorące tematy

Autor:
Oskar
Netkowski
Reporter:
Anna Senkara
Święta u royalsów

Święta w rodzinie królewskiej stoją tego roku pod znakiem zapytania. Królowa Elżbieta odwołała tradycyjny lunch, na którym miało pojawić się około 50 osób. Anna Senkara prosto z Londynu zrelacjonowała widzom Dzień Dobry TVN najświeższe newsy z królewskiego dworu.

Królowa Elżbieta II odwołała uroczystości z okazji Bożego Narodzenia

Wieloletnią tradycją brytyjskiego dworu stało się, że członkowie królewskiego rodu rok w rok w Boże Narodzenie spotykali się w Sandringham. W posiadłości gościła cała najbliższa rodzina, a także osoby, które zostały zaproszone przez dzieci czy wnuki. Osoba z otoczenia królowej Elżbiety powiedziała, że najbliższy czas może być dla niej wyjątkowo samotny nie tylko ze względu na śmierć księcia Filipa. Królowa prawdopodobnie nie pojawi się na uroczystościach w Sandringham.

Wszystko przez obostrzenia związane z pandemią, które mają wejść w życie w Wielkiej Brytanii właśnie w okolicy świąt. Królowa bardzo rzadko opuszcza nabożeństwo, które odbywa się w kościele św. Marii Magdaleny. Niestety, tym razem okoliczności mogą zmusić ją do pozostania w domu. Przypomnijmy, że w 2020 r. Elżbieta II spędziła Boże Narodzenie z dala od Sandringham - po raz pierwszy od 1987 r.

Królewskie ozdoby świąteczne

Anna Senkara przygotowała dla naszych widzów torbę pełną ozdób świątecznych z oficjalnego sklepiku rodziny królewskiej. Okazało się, że i w tej kwestii panują szczególne zasady.

- Władca angielski może stać się ozdobą dopiero po odejściu z tego świata - mówiła nasza reporterka.

Co więcej, royalsi dają sobie zabawne prezenty. Trudno uwierzyć w to, co znajdują pod choinką.

- Księżna Kate dała kiedyś Harry'emu zestaw do hodowania własnej dziewczyny. Księżniczka Anna dała księciu Karolowi skórzaną deskę sedesową. Higiena to jedno, ale zastanawiam się, czy Karol korzysta z tej deski. Książę Harry podarował królowej czepek pod prysznic - opowiadała Anna Senkara.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Oskar Netkowski

Reporter: Anna Senkara

Pozostałe wiadomości