Samsung chce od Apple odszkodowanie za słabą sprzedaż iPhone’ów

Gorące tematy

Aktualizacja:
iStockphotoOatawa/Getty Images

Samsung domaga się od Apple odszkodowanie za słabą sprzedaż iPhone’ów. Słaba sprzedaż iPhone'ów nie jest wyłącznie problemem Apple'a. Traci na tym wiele innych firm, również Samsung. Dlatego też Koreańska firma domaga się odszkodowania w wysokości setek milionów dolarów.

iPhone: koniec pewnej ery?

Ostatnie wyniki sprzedaży smartfonów Apple nie napawają optymizmem. Wciąż, co prawda, jest dobrze, bo amerykański producent nadal pozostaje w czołówce, jednak rezultaty sprzedaży mocno niepokoją akcjonariuszy. W zaistniałej sytuacji mogłoby się wydawać, że Samsung powinien być zadowolony ze słabnącej sprzedaży iPhone’ów, bo to przecież ich główny rywal w "smartfonowej walce". Nie zapominajmy jednak, że Samsung posiada wiele odnóg swojej działalności. Koreański gigant produkuje wiele komponentów, które sprzedaje swoim konkurentom. Samsung jest m.in. głównym dostawcą elastycznych ekranów OLED używanych do produkcji iPhone’ów. , a słaba sprzedaż tychże sprawiła, że fabryka Samsunga obecnie generuje ogromne straty.

Więcej:

Samsung zawiedziony współpracą z Apple

W 2017 roku Apple złożyło zamówienie na 50 milionów ekranów, wtedy Samsung ustalił poziom produkcji na 2018 na aż 200 milionów. Niestety nawet sprzedaż iPhone’a X była poniżej przedpremierowych oczekiwań. Z modelami, czyli Xs, Xs Max i Xr było podobnie, więc Samsung chce opierać swoje zażalenie na tym, że ich partner biznesowy nie wykupił ustalonej minimalnej wielkości zamówienia

Autor: Anna Kobyłka

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto