Gorące tematy

Rusza akcja #TVN Pomagajmy sobie. Łączymy głodnych z walczącymi o przetrwanie restauracjami

Gorące tematy

Aktualizacja:

W ramach kolejnej edycji akcji "TVN pomagajmy sobie" połączymy potrzebujących, których nie stać na choć jeden posiłek w ciągu dnia z walczącymi o przetrwanie restauracjami. O szczegółach w naszym studiu opowiedziały Katarzyna Kieli, prezes i dyrektor zarządzająca Discovery w regionie EMEA oraz restauratorka Magda Gessler.

Akcja #TVN Pomagajmy sobie

TVN Grupa Discovery, Fundacja TVN "nie jesteś sam" i Player.pl powracają z akcją "TVN pomagajmy sobie". Tym razem wesprą z jednej strony pracowników branży gastronomicznej, a z drugiej osoby najbiedniejsze, potrzebujące ciepłego posiłku.

Wiemy, jakie mamy czasy. Wiemy, jak bardzo jest ciężko. Codziennie oglądamy reportaże o tym, jak dziesiątki, a nawet setki tysięcy ludzi nam pomaga: lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni. O tym wszystkim wiemy, ale jest także bardzo duża grupa ludzi, która jest inaczej dotknięta pandemią. Dotknięta w samotności. Dotknięta w zamknięciu. Dotknięta w taki sposób, że nie mają możliwości się utrzymać. W bardzo trudnych warunkach finansowych. W związku z tym chcemy im pomóc

- wyjaśniła Katarzyna Kieli.

Jak w praktyce ma przebiegać akcja?

Zbieramy pieniądze na te posiłki przez wszystkie możliwe drogi takiej zbiórki, a następnie zamówimy obiady w punktach gastronomicznych pomiędzy 14 a 24 grudnia, ale także na święta. Najbardziej potrzebującym zostaną dostarczone każdego dnia poprzez Bank Żywności

- tłumaczyła prezes Discovery w regionie EMEA. Katarzyna Kieli dodała, że na początek planowanych jest 100 tys. obiadów.

Jak dołączyć do akcji #TVN Pomagajmy sobie?

Aby zgłosić się do akcji, należy wejść na stronę tvn.pl zakładka #TVNpomagajmysobie i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Zamieszone są tam wszelkie niezbędne informacje. Na tym jednak nie koniec. Katarzyna Kieli zachęciła, aby 12 grudnia widzowie licznie zasiedli przed telewizory.

Będzie to dzień specjalny. Po "Faktach" przeznaczamy cały blok reklamowy na wspomożenie tej akcji. Pieniądze z całego bloku reklamowego zostaną przeznaczone na obiady dla osób potrzebujących . Im więcej widzów, tym większe przychody dla akcji

- oświadczyła.

Magda Gessler o akcji #TVN Pomagajmy sobie

Magda Gessler w ramach programu "Kuchenne Rewolucje" pomogła wielu restauracjom. W dobie pandemii punkty gastronomiczne walczą o przetrwanie. W związku tym została poproszona, by była konsultantką akcji. To w końcu ona stoi za uratowaniem niejednego lokalu.

Bardzo się cieszą i czuję się zaszczycona . Cieszę się, że przez te 10 lat pomogłam restauracjom, ale chciałabym, żeby tym, którym pomogłam, które stworzyłam, teraz się nie zamknęły . Dla mnie byłaby to dużo porażka. Robię, co mogę

- poinformowała restauratorka.

Wychodząc naprzeciw pandemii, stara się wprowadzać nowe rozwiązania. W "Kuchennych Rewolucjach" tworzy np. miejsca, gdzie podjeżdża się samochodem.

Zacieśnia się kartę. Są 4 do 6 genialnych dań. I jesz w samochodzie przed tym miejscem

- poinformowała restauratorka.

Na tym nie koniec. Magda Gessler zobowiązała również restauracje do zupy za grosik. Od godziny 12 do 16 wydawane są dla tych, którzy potrzebują ciepłego posiłku, a szczególnie seniorom.

Zobacz też:

Dziecięca Orkiestra Onkologiczna. "Każdy z tych koncertów jest niepowtarzalny"

Niezwykła pomoc katowickim krawcom. "Nie wyobrażałam sobie, że to wszystko tak pójdzie w świat"

Telefon Serdeczności i przytulanie. Psycholog: "Dotyk bliskiej osoby jest szczególnie ważny"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło: TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości