Gorące tematy

Rekordowy noworodek przyszedł na świat w Piekarach Śląskich. Waga dziewczynki robi wrażenie

Gorące tematy

Aktualizacja:

W Piekarach Śląskich przyszło na świat rekordowo duże dziecko - maluch waży 6860 g i mierzy 66 cm. Noworodek i mama czują się dobrze.

Rekordowo duża dziewczynka

Urodzona w Piekarskim Centrum Medycznym w Piekarach Śląskich dziewczynka ma na imię Maja i przyszła na świat drogą cesarskiego cięcia. Maluszek ma dwoje starszego rodzeństwa.

Jak podała strona rmf24.pl, lekarze wiedzieli, że noworodek nie będzie kruszynką, ale nie spodziewali się, że osiągnie aż takie rozmiary.

Błąd pomiaru ultrasonograficznego jest bardzo duży przy takich dużych dzieciach. Poprzednie dziecko, które pacjentka rodziła, miało ok. 5 kg, więc spodziewaliśmy się, że będzie to dziecko co najmniej 5-kilogramowe

- powiedział reporterce RMF FM, dr Dariusz Piecha, kierownik Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w Piekarskim Centrum Medycznym.

Dodał także, że wysoka waga że być wynikiem patologii ciąży, co w tym przypadku nie miało miejsca lub uwarunkowań genetycznych.

Jeżeli rodzice są wysocy, ważą dość dużo, to prawdopodobieństwo genetyczne większego dziecka jest o wiele większe

- stwierdził.

Największy noworodek w Polsce

Jak możemy przeczytać na stronie mamotoja.pl, największym noworodkiem w Polsce był urodzony w Szczecinie Kacper, którego waga sięgnęła 7 kg, a długość - 66 cm. Do rekordowo dużych maluchów zaliczany jest również Ksawery ze Świętochłowic. W momencie przyjścia na świat chłopiec ważył 5,75 kg. W tej grupie znalazł się także Aleksander z Poznania. Waga maluszka wynosiła 5,66 kg, a jego długość - 65 cm.

W Żytomierzu na Ukrainie urodziła się dziewczynka, która waży 5,26 kg i mierzy 60 cm. Lekarze nadali jej przydomek „Katarzyna Wielka”. Jest to trzecie dziecko 38-letniej Olgi Kareliny. Zobaczcie rozmowę z mamą dziewczynki:

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

>>> Zobacz także:

Rodzice czworaczków z Bydgoszczy o swojej codzienności: „To jest praca na przynajmniej osiem rąk”

Zdrowy sen dzieci w różnym wieku - ile powinien trwać, co może na niego wpłynąć?

Noworodek-gigant przyszedł na świat w Żytomierzu. Lekarze nazwali dziecko „Katarzyną Wielką”

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP / rmf24.pl / mamotoja.pl

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF

Pozostałe wiadomości