Gorące tematy

Punkty Pomocy Okresowej w polskich szkołach. "Uczennice już nie będą musiały zostawać w domu z powodu fizjologii"

Gorące tematy

compressed-ftap.jpg

Zapewnienie dostępu do podpasek i tamponów w szkołach na terenie Polski, żeby żadna uczennica nie musiała już zostawać w domu z powodu swojej fizjologii. Taki jest cel projektu "Hej, dziewczyny!". Jej organizatorki chcą stworzyć Punkty Pomocy Okresowej. Jak można im pomóc?

1 na 6 uczennic opuściła kiedyś zajęcia w szkole z powodu braku dostępu do środków higienicznych. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez firmę P&G. Sytuacje takie mogą prowadzić do kłopotów z nauką, a co za tym idzie - do zmniejszenia szans dziewczynek na osiągnięcie ich życiowych celów.

Punkty Pomocy Okresowej

"Hej, dziewczyny!" to projekt, którego celem jest zapewnienie dostępu do podpasek i tamponów w szkołach na terenie Polski , a także przeprowadzenie zajęć edukacyjnych na temat okresu.

Podążając za rozwiązaniami Wielkiej Brytanii, gdzie darmowe środki menstruacyjne dostępne są nie tylko w szkołach, ale też na uniwersytetach, zaczynamy okresową rewolucję w polskiej szkole

- czytamy na stronie "Akcja menstruacja".

Naszym celem jest regularne zaopatrywanie jak największej ilości placówek w podpaski i tampony, by żadna uczennica nie musiała już zostawać w domu z powodu swojej fizjologii. W szkolnych toaletach w całej Polsce pojawią się pudełka ze środkami menstruacyjnymi, do których dostęp będą mieli wszyscy - dzięki temu już żadna z potrzebujących nie będzie musiała iść do kogoś i prosić się o produkty menstruacyjne?

- wyjaśniają autorki pomysłu.

Każde 8 zł to kolejne pudełko, które może powędrować do nowej szkoły, a każde 70 zł to miesięczne wsparcie wybranej placówki.️

Nawet najmniejsza wpłata może przyczynić się do wyrównywania szans i odmienić rzeczywistość niejednej dziewczyny

- podkreślają inicjatorki akcji.

Zbiórka jest prowadzona na stronie pomagam.pl.

Akcja Menstruacja

Aż 39 proc. kobiet z ubogich domów musiało zrezygnować z zakupu środków higienicznych na rzecz innych wydatków. Organizacja Kulczyk Foundation opublikowała pierwszy w Polsce raport na temat menstruacji. Poza omówieniem tabu i najpowszechniejszych mitów o okresie pojawiło się tam pojęcie ubóstwa menstruacyjnego . Zmienić ma to Akcja Menstruacja.

Akcja Menstruacja powstała, by pomagać wszystkim. Dlatego wspieramy, dzielimy się historiami, uświadamiamy, zbieramy. Jesteśmy dla każdej osoby w potrzebie

- wyjaśniają organizatorki.

Dominika Gwit rozebrała się „w kobiecym interesie”. Była to część kampanii zachęcającej kobiety do regularnych badań u ginekologa . Obejrzyj materiał:

Zobacz też:

Zaburzenia miesiączkowania - przyczyny, objawy, leczenie

Zaburzenia menstruacji. Jakie są przyczyny zatrzymania miesiączki?

O przedwczesnej menopauzie dowiedziała się w wieku 15 lat. Był to dla niej prawdziwy cios

Autor: Luiza Bebłot

Pozostałe wiadomości