Gorące tematy

"Czarna owca" w gwiazdorskiej obsadzie. Magda Popławska: "To film o problemach, które dotyczą każdej rodziny"

Gorące tematy

Już w najbliższy piątek do kin trafi film "Czarna owca" w reżyserii Aleksandra Pietrzaka. Jak podkreślają twórcy, to słodko-gorzka opowieść o więzach rodzinnych. Życie głównych bohaterów dość niespodziewanie wywróci się do góry nogami i każdy z nich będzie musiał na nowo poukładać swoje życie. W filmie zobaczymy m.in. Magdalenę Popławską, Arkadiusza Jakubika, Kamila Szeptyckiego oraz debiutującą na dużym ekranie Agatę Różycką.

"Czarna owca" – słodko-gorzka opowieść o rodzinie

W piątek, 13 sierpnia do kin trafi najnowszy film Aleksandra Pietrzaka "Czarna owca". Jak zapowiadają twórcy to ciepły i wzruszający komediodramat, który koncentruje się na więzach rodzinnych. Głównymi bohaterami są Magda i Arek, małżeństwo z 25-letnim stażem, którzy wspólnie opiekują się chorym dziadkiem oraz ich dorosły syn Tomek, który od lat jest w związku ze swoją dziewczyną, Asią. Pewnego dnia ich z pozoru poukładany świat runie i każdy z bohaterów będzie musiał dowiedzieć się kim jest, aby na nowo go poukładać.

- Film porusza kilka tematów, takich jak wybór między karierą a rodziną, dojrzewanie do bycia ojcem, próba odnalezienia się w całkowicie nowej sytuacji życiowej, ale chyba przede wszystkim ten film jest o tym, że dziecko zawiązuje więź na zawsze. Dwie najpiękniejsze emocje to śmiech i płacz. To może dać nam komediodramat i to mam nadzieję - da nam "Czarna owca" – mówi Aleksander Pietrzak, reżyser.

W rozmowie z Kingą Burzyńską, reżyser podkreślił, co jego zdaniem jest najważniejszym przesłaniem filmu:

- Niezależnie, czy nasi rodzice się rozwiedli, czy żyją i czy się kochają, jeżeli ma się z kimś dziecko to już zawsze będą między nimi emocje. Jeżeli temu dziecku lub jednemu z rodziców coś by się stało, zawsze będzie to na nich oddziaływało, ponieważ jest to nierozerwalna więź.

Ważnym wątkiem poruszanym w filmie jest coming out filmowej Magdy. Jej sytuacja jest o tyle skomplikowana, że kobieta ma poukładane życie osobiste i zawodowe – jest matką oraz żoną z 25 letnim stażem, a na dodatek pracuje jako nauczycielka w katolickim liceum.

- Moja bohaterka mająca odchowanego syna, męża w pewnym momencie jest tak bardzo sfrustrowana życiem w jakiejś nieprawdzie i przyznaje się do tego, że jest lesbijką. To jest film o rodzinie, o różnych problemach, które jej dotyczą. Myślę, że na różnym etapie życia każdy z nas jest tą czarną owcą – mówiła w materiale filmowym Magdalena Popławska

Nowa sytuacja będzie szczególnie trudna dla jej filmowego męża - Arka.

- Mój bohater się załamuje, próbuje zmienić swoje życie, poznać kogoś i na nowo zakochać, ale nie udaje mu się to – dodał Arkadiusz Jakubik, grający Arka

Ważną postacią w filmie jest także Tomek, syn Magdy i Arka, który także musi na nowo poukładać swoje życie i relacje rodzinne.

- Rodzice kochają Tomka, a on ich. Myślę, że oni bardzo dzielnie walczą o to, żeby tworzyć rodzinę, czyli wzajemnie się wspierać – dodał Kamil Szeptycki, czyli filmowy Tomek

Film "Czarna owca": gwiazdorska obsada

Z okazji premiery filmu w studio Dzień Dobry TVN pojawiły się aktorki: Magdalena Popławska i Agata Różycka. Dla tej drugiej jest to filmowy debiut.

- To jest w ogóle moja pierwsza premiera, więc poziom ekscytacji jest ogromny – przyznała aktorka grająca Asię, dziewczynę Tomka.

Jej bohaterka również przeżywa prawdziwą życiową rewolucję. Po 8 latach związku rozstaje się z chłopakiem, a na dodatek okazuje się, że jest w ciąży. Dodatkowo, będąc w wieloletnim związku ma szansę obserwować relacje między Tomkiem, a jego rodzicami.

- Opowiadamy o ważnych, trudnych tematach w sposób lekki, przyjemny i żartobliwy – mówiła Agata Różycka

W studio Dzień Dobry TVN aktorki opowiedziały również o pracy na planie filmu.

- Alek Pietrzak bardzo lubi aktorów, więc ta współpraca była bardzo przyjemna. Scenariusz był tylko bazą wyjściową, żeby później dostosować go do naszej prawdy, do naszego języka, żeby było to bardziej prawdziwe – mówiła Magdalena Popławska

W filmie będzie można zobaczyć również Arkadiusza Jakubika, Kamila Szeptyckiego, Włodzimierza Pressa, Annę Cieślak oraz Annę Smołowik.

Zobacz także:

Zobacz wideo:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Autor: Martyna Trębacz

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości