Stacjonarna szkoła od września. A kiedy studenci wrócą na uczelnie?

Gorące tematy

Engin Akyurt/Pixabay

Od początku września dzieci i młodzież wracają do szkoły. Na początku października studenci wracają na uczelnie – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu podkreślił, że ta decyzja jest pewna.

Powrót do szkół od września 2020

Polsce nie grozi po raz drugi zamknięcie gospodarki z powodu pandemii koronawirusa - zapewnił premier Mateusz Morawiecki. Jednocześnie szef rządu zapowiedział powrót uczniów do szkół i studentów na uczelnie od początku nowego roku szkolnego i akademickiego.

Chcę podkreślić, że od początku września dzieci i młodzież wracają do szkoły. Na początku października studenci wracają na uczelnie. To jest pewna decyzja

– zaznaczył premier Morawiecki w "Rozmowie Dnia" Radia Łódź i TVP3 Łódź.

Wyraził przy tym przekonanie, że czas wakacji "dyrekcje, organy prowadzące, organy stanowiące odpowiednie regulacje wykorzystają do tego, żeby przygotować się we właściwy sposób od strony operacyjnej".

Przypomnijmy, że ze względu na zagrożenie rozprzestrzeniania się koronawirusa stacjonarne nauczenie w szkołach i na uczelniach w Polsce jest zawieszone od 12 marca. Od 25 marca szkoły mają obowiązek nauczania na odległość. W takim trybie mają pracować do końca zajęć dydaktycznych, czyli do 26 czerwca.

Częściowo wznowiono już działalność przedszkoli. Umożliwiono też udział w zajęciach uczniom klas I-III szkół podstawowych oraz konsultacje dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Koronawirus w Polsce - zamknięcie gospodarki

Zdaniem Mateusza Morawieckiego, nawet gdyby jesienią koronawirus zaatakował ponownie, to "mamy dużo więcej doświadczeń i nie zamierzamy zamykać gospodarki w takim stopniu, jak do tej pory".

Będą obostrzenia, zachęcam do dystansowania się, do dezynfekcji i mycia częstszego rąk i do noszenia maseczek

– zaapelował premier.

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Zobacz też:

Z analogowej zmienia się w cyfrową. Jak dziś wygląda szkoła i co sądzi o niej młodzież?

Iga Świątek po maturze. Czy zawiesi karierę sportową i pójdzie na studia? „Mam ten przywilej, że nie muszę teraz decydować”

Zuza Bijoch: „Łączenie studiów z modelingiem nie jest łatwe. Zdarza się, że uczestniczę w wykładach na odległość"

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: PAP