Gorące tematy

Pol'and'Rock Festival tylko dla zaszczepionych. Jurek Owsiak: "Zadaliśmy pytanie publiczności"

Gorące tematy

Aktualizacja:

Tego lata po rocznej przerwie wracają festiwale i plenerowe koncerty. Czy bilety będą dostępne tylko dla zaszczepionych? Nowe prawo zmusiło organizatorów imprez do wprowadzenia pewnych zmian.

Powrót do upragnionej normalności jest możliwy dzięki masowemu szczepieniu przeciwko COVID-19. Statystyki nie kłamią, odkąd każdy dorosły Polak może zapisać się na szczepienie, liczby dziennych zachorowań oraz zgonów zaczęły spadać. To nie oznacza jednak, że udało nam się definitywnie wygrać z pandemią.

Kult nie zagra na festiwalach dla zaszczepionych

Kwestia szczepionek przeciw COVID-19 cały czas wzbudza wiele kontrowersji, nie tylko wśród Polaków. Ostatnio temat ten poruszył publicznie Kazik z zespołu Kult. Wokalistka opublikował długi wpis w mediach społecznościowych, w którym oświadczył, że razem z kolegami muzykami nie zamierzają organizować koncertów tylko dla zaszczepionych osób.

- Apartheidowi mówimy zdecydowanie NIE. CHCEMY ŁĄCZYĆ, A NIE DZIELIĆ - czytamy na oficjalnym profilu zespołu na Facebooku.

Pol'and'Rock - jak będzie wyglądał festiwal w 2021 roku?

Wpis członków zespołu Kult wywołał niemałe poruszenie wśród internautów. Głos w sprawie zabrał m.in. Jurek Owsiak, organizator Pol'and'Rock Festival. Jak przyznał, rozumie postawę Kazika Staszewskiego. Dodał, też że obecne przepisy prawne nie ułatwiają organizacji wydarzeń kulturalnych, w tym koncertów i plenerowych festiwali. Sam również do niedawna stał przed dylematem dotyczącym formuły tegorocznego festiwalu Pol'and'Rock.

- Zadaliśmy pytanie naszej publiczności, czy koncert dla wszystkich beż żadnych warunków, czyli festiwal dla 250 osób, czy festiwal dla 20 tysięcy gości z obowiązującymi zasadami typu szczepienia? W głosowaniu na naszych stronach w mediach społecznościowych ogromna większość wybrała opcję drugą, i tym samym w całym tym zgiełku po raz kolejny organizujemy Pol'and'Rock Festival - czytamy na oficjalnym profilu Owsiaka na Facebooku.

Przypomnijmy, że tegoroczna edycja Pol'and'Rock Festival odbędzie się w dniach 29-31 lipca.

Co z innymi festiwalami w Polsce?

Na lato w Polsce zaplanowane jest wiele mniejszych i większych festiwali muzycznych. Najbardziej znany Open'er nie odbędzie się w tradycyjnej formie , natomiast w ramach Open'er Park w Parku Kolibki w Gdyni zorganizowana zostanie seria koncertów najpopularniejszych polskich artystów. Zgodnie z obecnymi obostrzeniami, na widowni będzie mogło znaleźć się maksymalnie 250 osób - zaszczepieni nie są liczeni.

W sierpniu do Chorzowa, po rocznej przerwie, wróci stosunkowo nowe wydarzenie na festiwalowej mapie Polski - Fest Festival. Organizatorzy ogłosili już, że ponownie, jak w przypadku Pol'and'Rock Festiwal, będzie to impreza tylko osób zaszczepionych.

Niemożliwym jest wybranie ekskluzywnej grupy 250 osób, które nie posiadając szczepienia będą mogły wejść na teren festiwalu. Stąd też nasza decyzja, o organizacji tegorocznej edycji FEST Festivalu wyłącznie dla osób zaszczepionych

Zobacz też:

Ola i Michał z "Hotelu Paradise 3" pokazali romantyczne zdjęcie. Są parą? "Potrafi mnie rozśmieszyć jak nikt inny"

Widok porodu to trauma dla mężczyzny? Położna zdradza, czy często dochodzi do omdleń na salach porodowych

Syn Beaty Tadli przeciwny nazywaniu cesarskiego cięcia "wydobycinami". "Mojej mamy mogło z nami już nie być"

Zobacz wideo: Dawid Podsiadło rozpoczyna koncerty – gdzie wystąpi?

Autor: Mateusz Łysiak

Reporter: Mateusz Hładki

Pozostałe wiadomości