Gorące tematy

Pochodzi z Ukrainy, zamieszkał w Polsce. Kim jest znany youtuber Dima Garbowski?

Gorące tematy

Aktualizacja:

Dima Garbowski pochodzi z Ukrainy, ale postanowił zamieszkać w Polsce - tak jak milion innych Ukraińców. Postanowił odczarować stereotyp Ukraińca wśród Polaków. Dima Garbowski nagrywa filmiki na YouTube, a ostatnio napisał książkę. Jaki jest jej przekaz? O tym wszystkim opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN.

  • Kim jest Dima Garbowski?
  • Co łączy Polaków i Ukraińców, a co dzieli?
  • Ukraińskie serce na polskiej ziemi - "Polak z Ukrainy" - nowa książka Dimy Garbowskiego

Zobacz też: 

Do czego kobietom na zakupach potrzebni są mężczyźni?

Kim jest Dima Garbowski?

Dima Garbowski ma polskie pochodzenie, o czym mówił w Dzień Dobry TVN:

Ja uważam się za Polaka, u nas w rodzinie tak zawsze było, że ja zawsze wiedziałem, że mam polskie pochodzenie. Ale ja urodziłem się w Kijowie (...) Mam ukraińskie obywatelstwo i polskie korzenie. Czyli jestem "Polakiem z Ukrainy" - mówił Dima w Dzień Dobry TVN.

Dima dokumentuje na swoim kanale na YouTube trudy związane z odnajdywaniem się w nowej rzeczywistości dokumentuje. Dima stara się odczarować  stereotypowe myślenie o imigrantach ze Wschodu. Podobnie jest w jego pierwszej książce, gdzie w błyskotliwy i przezabawny sposób opowiada o swoich próbach odnalezienia się w nowej rzeczywistości.

Dlaczego Ukraińcy postanowili opuścić swój kraj? Czemu wybrali właśnie Polskę? Czy nie żałują swojej decyzji? W rozmowie z Dzień Dobry TVN Dima odpowiedział na te pytania.

Co łączy Polaków i Ukraińców, a co dzieli?

Co zdaniem Dimy, najbardziej różni Polaków i Ukraińców?

W sensie mentalności, mam wrażenie, że Polacy robią wszystko na spokojnie, powoli, tak nam się wydaje, tak to wygląda przez moje oczy. Ja słyszałem wcześniej, że Polacy pędzą w życiu, a moim zdaniem to Ukraińcy pędzą!

Co w takim razie nas łączy, Polaków i Ukraińców, zdaniem Dimy?

Mamy takie radzieckie rzeczy, które widzimy, że np. gromadzimy reklamówki! W mieszkaniu nosimy stare ubrania, trzymamy kredens, którego nie używamy nigdy - mówił Dima Garbowski.

Ukraińskie serce na polskiej ziemi - "Polak z Ukrainy" - nowa książka Dimy Garbowskiego

Dima Garbowski napisał książkę "Polak z Ukrainy". Dima zaprasza czytelników do swojego świata imigranta, w którym życie tylko z pozoru wydaje się proste i nieskomplikowane. Opowiada o drodze, jaką musiał przejść, by spełnić marzenie o lepszej przyszłości dla siebie i swojej rodziny. Dlaczego postanowili opuścić Ukrainę? Czemu wybrali właśnie Polskę? Czy nie żałują swojej decyzji? 

Ta książka jest odpowiedzią na te pytania i wiele innych, które często boimy się zadać. Polak z Ukrainy to opowieść o poszukiwaniu szczęścia i walce o lepsze jutro.

Więcej:

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości