Pola Lis namawia do wzięcia udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Gorące tematy


Wybory do Parlamentu Europejskiego zbliżają się wielkimi krokami. Niestety, jak pokazują statystyki, młodzi ludzie niechętnie korzystają z możliwości zabrania głosu w sprawach ważnych dla Wspólnoty. W wyborach europejskich w 2014 roku udział wzięło zaledwie 17 proc. wyborców w wieku 18–24 lat. Co zrobić, żeby tym razem było lepiej? Dlaczego młodzi ludzie powinni interesować się polityką? Rozmawialiśmy o tym z Polą Lis i Maciejem Wróblewskim - organizatorami akcji #MłodziMustVote. Skąd pomysł na taką akcję?

Dzisiaj o godzinie 19:00 w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy odbędzie się debata przedwyborcza #MłodziMustVote.

>>> Zobacz także:

Osoby zainteresowane będą pomogli wysłuchać i zadać pytania politykom kandydującym do Parlamentu Europejskiego. Zaproszone osoby to:

  • Sebastian Kaleta
  • Anna Grodzka
  • Andrzej Halicki
  • Monika Płatek

Dyskusję poprowadzą: Grzegorz Nawrocki i Renata Kim.

Jednymi z organizatorów akcji jest Pola Lis i Maciej Wróblewski.

Pomysł zrodził się 3 tygodnie temu. Zastanawialiśmy się, co możemy zrobić, żeby młodzi ludzie zaczęli interesować się tym, co dzieje się dookoła. Większość osób z naszego otoczenia uważa, że nie ma sensu głosować, ponieważ i tak ich głos nic nie zmieni. Takie podejście strasznie nas drażniło.

- powiedziała Iga Lis, a następnie dodała:

Pamiętam, że pierwszy raz zagłosowałam, jak mieszkałam w Stanach Zjednoczonych, to było dla mnie ogromne wydarzenie, byłam tym bardzo tym przejęta.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN