Gorące tematy

Pokaz lotniczy, iluminacje i parada. Co działo się na Platynowym Jubileuszu królowej Elżbiety II?

Gorące tematy

Autor:
Berenika
Olesińska
Reporter:
Anna Senkara

Elżbieta II jest w historii Wielkiej Brytanii pierwszą monarchinią, która panuje nieprzerwanie od 70. lat. Platynowy Jubileusz królowej trwał cztery dni i zakończył się 3-kilometrową paradą na ulicach Londynu. Jakie atrakcje czekały na fanów royalsów? - Jestem szczęśliwy i nigdy tego nie zapomnę - słyszymy w materiale Dzień Dobry TVN z ust napotkanego Anglika.

Królowa Elżbieta II celebruje 70. rocznicę objęcia tronu

Dziesiątki milionów Brytyjczyków i ludzi z całego świata świętowało przez ostatnie cztery dni z okazji obchodów Platynowego Jubileuszu królowej Elżbiety II. To nie lada wydarzenie, bowiem po raz pierwszy w historii Wielkiej Brytanii jakikolwiek monarcha może pochwalić się 70-letnimi rządami.

W całym kraju zorganizowano eventy na cześć przedstawicielki dynastii Windsorów, ale największe uroczystości odbyły się w Londynie. To właśnie tam sympatycy rodu królewskiego mogli oglądać podniebny pokaz samolotów, a także powóz koronacyjny, który jechał ulicami miast. Na złotej obudowie wyjątkowej karocy wyświetlano ruszający się hologram młodej królowej Elżbiety II, która radośnie machała ręką do Brytyjczyków.

Czterodniowe celebracje zamknęła 3-kilometrowa parada, której poszczególne elementy i iluminacje miały być odzwierciedleniem siedmiu dekad rządów monarchini.

Brytyjczycy świętują Platynowy Jubileusz królowej Elżbiety II

Na Platynowym Jubileuszu królowej Elżbiety II obecna była reporterka Dzień Dobry TVN Anna Senkara. Dziennikarka rozmawiała z napotkanymi na ulicy Brytyjczykami, którzy specjalnie przyjechali do Londynu, by wziąć udział w obchodach na cześć monarchini.

- Spałyśmy tu ostatnią noc w deszczu. Zajęłyśmy już miejsce wczoraj o 8 rano, więc czujemy się, jakbyśmy tu mieszkały - słyszymy w reportażu.

- Było cudownie, czułyśmy się wyjątkowo. Wszyscy nam machali, jak jakimś sławnym aktorom. Zupełnie, jak celebryci - relacjonowały uczestniczki parady. - Popłakałam się, gdy zobaczyłam królową - skomentowała inna fanka królowej Elżbiety II.

- To było niesamowite. Jestem szczęśliwy i nigdy tego nie zapomnę. To wpisze się w moje życie na zawsze - ocenił wzruszony Brytyjczyk.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Berenika Olesińska

Reporter: Anna Senkara

Źródło zdjęcia głównego: WPA Pool/Getty Images

Pozostałe wiadomości