Gorące tematy

Piotr Kraśko debiutuje w Faktach. Dzień Dobry TVN trzyma kciuki!

Gorące tematy

Dzien Dobry TVNEast News

W środę, 22 lipca 2020 roku Piotr Kraśko poprowadzi główne wydanie Faktów. Redakcja Dzień Dobry TVN mocno trzyma kciuki za ten debiut, choć jesteśmy pewni, że dziennikarz doskonale sobie poradzi w roli gospodarza programu informacyjnego TVN.

Piotr Kraśko debiutuje jako prowadzący Fakty TVN

W lipcu Piotr Kraśko dołączył do zespołu Faktów TVN i TVN24. Do tej pory dziennikarz był gospodarzem Faktów o świecie w TVN24 BiS i współprowadził Dzień Dobry TVN.

To wielki zaszczyt dołączyć do tak fantastycznej ekipy, którą od lat szczerze podziwiam. Wierzę, że to początek niezwykłej zawodowej przygody i najwspanialszego dziennikarskiego wyzwania

- powiedział.

Gratulujemy Piotrowi nowych obowiązków, ale przyznajemy, że już go nam brakuje. Kinga Rusin, z którą prowadził nasz poranny program tak zareagowała na odejście swojego telewizyjnego partnera:

Piotrek @p_krasko, Bracie! ♥️ Teraz już mogę publicznie powiedzieć: GRATULACJE i Powodzenia w FAKTACH TVN! To były wspaniałe wspólne cztery lata w Dzień Dobry TVN!

- napisała na Instagramie.

Piotr Kraśko w Dzień Dobry TVN

W 2016 roku dziennikarz zadebiutował jako współprowadzący Dzień Dobry TVN. Zastąpił wtedy Bartka Węglarczyka. Jego partnerką na wizji została Kinga Rusin, z którą Piotr przyjaźni się od wielu lat.

Długo się nad tym zastanawiałem, zanim przyjąłem propozycję, ale uważam, że to jest na pewno najlepszy poranny program, jaki w Polsce można obejrzeć i mówię to z pełnym przekonaniem

- stwierdził pierwszego dnia w Dzień Dobry TVN.

Od samego początku dziennikarz doskonale zgrał się z całą redakcją programu. Był niezwykle otwarty i wielokrotnie udowadniał, że nie boi się żadnych wyzwań. Widzowie doskonale pamiętają, kiedy - pomimo braku wprawy - chwycił za hula-hoop i zaczął energicznie kręcić biodrami.

Ależ długa, udana seria

- żartował, gdy po kilku sekundach koło opadło na ziemię.

Piotr lubił również organizować na wizji mini zawody sportowe, w których mógł konkurować z Kingą Rusin. Oboje prowadzący rywalizowali między innymi w rzutach piłką do kosza czy umieszczeniu piłeczki w małym rondelku tak, by najpierw odbiła się ona od innych naczyń. Dziennikarz z chęcią podejmował się również innych wyzwań, między innymi brał udział w egzaminie do GOPR, uczestniczył w ćwiczeniach z ratownikami górniczymi, pod okiem wysokogórskiego narciarza Andrzeja Bargiela uczył się skitouru, a nawet sprawdził, czy uda mu się wnieść na pokład samolotu atrapę bomby. Do historii naszego programu przejdą również jego pojedynek z Ulą Chincz na " francuskie naleśniki wytaplane w pomarańczy" czy taniec z Dorotą Wellman.

Ale to nie wszystkie zalety Piotra. Widzowie pokochali go także za nietuzinkowe poczucie humoru i dystans do siebie. Doceniali też jego wiedzę i dokonania dziennikarskie.

Piotr Kraśko - kariera

Piotr Kraśko urodził się w 1971 r. w Warszawie. W stolicy ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Klementyny Hoffmanowej, a następnie studia na Wydziale Wiedzy o Teatrze Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej.

Mimo zdobytego wykształcenia, Piotr postawił na dziennikarstwo, z którym związał się jeszcze w szkole średniej. Pod koniec lat 80. ubiegłego wieku był członkiem redakcji niezależnego pisma młodzieży licealnej "Uczeń Polski". Przygotowywał też artykuły dla Tygodnika Akademickiego "Auditorium". Jako nastolatek występował również w popularnym programie telewizyjnym dla dzieci i młodzieży "5-10-15".

W dorosłym życiu został spikerem, gospodarzem kilku magazynów, korespondentem w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie, aż w końcu szefem "Wiadomości" TVP. W 2016 roku rozpoczął pracę w TVN.

Piotr Kraśko w swojej karierze relacjonował najważniejsze światowe wydarzenia i konflikty, m.in. wojnę w Iraku i Libanie, tsunami w Tajlandii i Japonii, konklawe w Watykanie, Euromajdan w Kijowie czy huragan Katrina. Przeprowadzał wywiady z wybitnymi postaciami takimi jak m.in. Benedykt XVI, Dalajlama, Madeleine Albright czy Bill Gates.

A oto słynny pojedynek Piotra Kraśki z Ulą Chincz na wytaplane naleśniki. Zachęcamy do przeczytania podpisów.

>>> Zobacz także:

Kręć i chudnij! Kinga Rusin i Piotr Kraśko trenują hula-hoop

Piotr Kraśko i skitour na Kasprowy Wierch pod okiem Andrzeja Bargiela. "Zjazd jest nagrodą za wielogodzinne podejście"

To oni ratują nam życie w górach. Zobacz, jak wygląda egzamin na GOPR-owca

Autor: Iza Dorf

Źródło zdjęcia głównego: Dzien Dobry TVN

Pozostałe wiadomości