Gorące tematy

Karol III wrócił do Londynu i wyszedł do zgromadzonego przed bramą Pałacu Buckingham tłumu

Gorące tematy

Autor:
Katarzyna
Lackowska
Król Karol III z królową małżonką wrócili do Londynu i udali się do Pałacu Buckingham

Dzień po śmierci matki, Elżbiety II, król Karol III wrócił do Londynu, żeby wypełniać obowiązki. Zanim udał się do swojej nowej rezydencji, Pałacu Buckingham, wysiadł z królewskiego samochodu, którym jechał po raz pierwszy w nowej roli i podszedł do zebranego na miejscu tłumu. Następnie nastąpił moment, na który wielu czekało - wraz z królową małżonką, Camillą, przeszli wzdłuż ogrodzenia płotu.

Król Karol III spotkał się z poddanymi

W piątek 9 września przed południem król Karol III opuścił wraz z Camillą, królową małżonką, posiadłość Balmoral. Kilka godzin później samolot z nowym monarchą wylądował na lotniku Northolt niedaleko Londynu.

Brytyjska rodzina królewska

Świat żegna Królową Elżbietę II
Świat żegna Królową Elżbietę IIDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Następnie król Karol III udał się do swojej nowej rezydencji, Pałacu Buckingham. Na miejscu czekali na niego poddani. Tuż przed bramą królewski samochód zatrzymał się i para królewska podeszła do zgromadzonego tłumu. To jego pierwsze publiczne wystąpienie w nowej roli. Sądząc po żywiołowej reakcji zebranych - król Karol III może liczyć na wsparcie swoich poddanych.

Morze kwiatów dla królowej Elżbiety II

Niedługo po informacji o śmierci monarchini Brytyjczycy zaczęli gromadzić się przed Pałacem Buckingham. Składali kwiaty, dzieci przynosiły laurki. W ten sposób mieszkańcy Londynu okazują swój smutek i solidaryzują się z członkami rodziny królewskiej. Dzieje się tak za każdym razem, kiedy odchodzi ktoś z Windsorów. Jak wynika z ogłoszenia wystawionego przed Pałacem, kwiaty co 12 godzin będą przenoszone do specjalnie wydzielonej strefy w Green Park.

Król Karol III ogląda kwiaty zostawione przed Pałacem Buckingham
Król Karol III przed Pałacem Buckingham Król Karol III ogląda kwiaty zostawione przed Pałacem Buckingham Źródło: Getty Images Europe/Getty Images

Zgodnie z tradycją król i królowa małżonka po spotkaniu z poddanymi przeszli wzdłuż ogrodzenia oglądając wyrazy wdzięczności za służbę królowej Elżbiety II i smutku związanego z jej śmiercią.

Zobacz specjalny raport tvn24: Nie żyje królowa Elżbieta II.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Katarzyna Lackowska

Źródło zdjęcia głównego: Chris Jackson Collection/Getty Images

Pozostałe wiadomości