Gorące tematy

Sześcioraczki na pierwszym zdjęciu ze starszym bratem. Mama komentuje: "jestem z niego bardzo dumna"

Gorące tematy

Aktualizacja:
Pierwsze polskie sześcioraczki fot. instagram.com/szescioraczki_pl_sextuplets

Mama sześcioraczków po raz pierwszy udostępniła takie zdjęcie. Wśród komentarzy nie brakowały zachwytów.

Pierwsze polskie sześcioraczki

Historią polskich sześcioraczków żyła cała Polska. Dzieci przyszły na świat poprzez cesarskie cięcie w maju zeszłego roku w 29. tygodniu ciąży. Taka sytuacja zdarza się niesamowicie rzadko, bo tylko raz na 4,7 miliarda ciąż. To pierwszy taki przypadek w Polsce.

Co ciekawe, lekarze początkowo sądzili, że Klaudia Marzec zostanie mamą pięcioraczków, szósty maluch był zaskoczeniem dla wszystkich. Przez wiele miesięcy noworodki przebywały w szpitalu ze względu stan zdrowia, wcześniaki ważyły od 800 do 1200 g.

Więcej:

Sześcioraczki na zdjęciu ze starszym bratem

Mama niemowlaków założyła dzieciom konto na Instagramie, publikuje tam różnorodne kadry z ich życia. Profil śledzi ponad 100 tysięcy użytkowników, a każdy post spotyka się z ogromnym zainteresowaniem internautów i wieloma komentarzami.

Nie inaczej było w przypadku najnowszej publikacji. Dumna mama pokazała swoje pociechy w komplecie, a także starszego brata bliźniaków, Oliwiera! Na zdjęciu chłopiec bawi się z maluchami, ale jak przyznaje Klaudia Marzec, nie jest to łatwe.

Na razie udaje mu się to tylko na krótką chwilę (ledwo zdążyłam zrobić zdjęcie ;)) Ale i tak jestem z niego bardzo dumna

Autor: Pola Namysł

Pozostałe wiadomości