Gorące tematy

"Widziałem je przez chwilę, potem zniknęły". Co się dzieje z pieniędzmi z komunii?

Gorące tematy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Gdzie jest moja kasa z Komunii?
Gdzie jest moja kasa z Komunii? Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Dzieci, które przystępują do pierwszej komunii, najczęściej w ramach prezentu otrzymują pieniądze. Co ciekawe, większość z nich widzi je w dniu uroczystości pierwszy i ostatni raz. Co dzieje się z tymi pieniędzmi? O swoich wspomnieniach z tego szczególnego wydarzenia w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Smolasty, Robert Motyka oraz Joanna Pachla.

Pieniądze z komunii. Co się z nimi stało?

Kilka dni temu raper Smolasty pokazał w mediach społecznościowych zdjęcie z komunii siostry, na którym dziewczynka nie wygląda na szczęśliwą. Muzyk dodał do fotografii komentarz: "Kiedy uświadomisz siostrę, co dzieje się zwykle z hajsem z komunii".

Artysta w rozmowie z prowadzącymi Dzień Dobry TVN przyznał, że na swoją komunię otrzymał komputer i dodał, że w porównaniu do kolegów miał sporo szczęścia. - Znam przypadki kumpli, u których skończyło się na chlebie z kościoła (w rodzinnych stronach muzyka dzieci otrzymują w ramach prezentu bochenek chleba - przyp. red.) [...]. Dostałem co prawda coś tam, ale moi kumple zostali poszkodowani patentem na rodzica, czyli zawinięcie wszystkich kopert do kieszeni i wykorzystanie nieświadomości dziecka - mówił artysta.

Joanna Pachla, dziennikarka i blogerka pamięta, że na komunię dostała medaliki oraz rower. - Wygrałam życie - stwierdziła.

Mniej szczęścia miał Robert Motyka, artysta kabaretowy i dziennikarz. - Też chciałem rower, a dostałem zegarek, który zepsułem i łańcuszek - powiedział. Otrzymał również pieniądze. - Miałem w kopercie i to widziałem - 25 tysięcy złotych przed denominacją, czyli 250 złotych. Wtedy to była góra pieniędzy. Widziałem to przez chwilę, potem to zniknęło [...]. Jak już połączyłem wszystkie kropki, to się okazało, że meblościanka wpadła, tata wycyklinował parkiet w sąsiednim pokoju - wyliczał Robert Motyka.

Jakie prezenty wręczano kiedyś na komunię?

O prezenty zapytała swoje czytelniczki również Joanna Pachla, dziennikarka, blogerka. - Zepsuty zegarek to jest nic. Były szczeniaczki, które pozdychały, ale były też bardzo spokojne prezenty, np. pościel, nowe okna - opowiadała. - Jest pomysłowość, [...], zobaczcie, jak jest teraz. Wszystko się pozmieniało. Musi być quad, musi być dron - podkreślił Robert Motyka.

Co jeszcze ze swoich komunii pamiętają nasi gości? Co otrzymali nasi prowadzący? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Annie Otzen/Getty Images

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości